Język angielski


Język angielski.

Witajcie na stronach portalu językowego MERULA – język angielski. Tutaj uczymy się języka w miły, bezstresowy i interaktywny sposób. 

Na tej stronie znajdują się linki do zestawów maturalnych z nagraniami i ćwiczeń interaktywnych z gramatyki języka angielskiego. Ponadto znaleźć można  linki do zestawów słownictwa oraz modułów nauki testowania słownictwa m.in. z zakresów tematycznych wymaganych do matury z języka angielskiego. Słownictwo ćwiczymy także z popularnymi podręcznikami do nauki angielskiego. Można korzystać z wielu tabel, zestawień słownictwa i ćwiczyć sprawdzonym sposobem E-fiszki.

Nie brak również materiałów typu quizy i konkursy, będących dobrym przerywnikiem w nauce języka. Można uczyć się przez zabawę. 

Zadania maturalne

Zobacz zestawy maturalne Ten odnośnik przeniesie was do całej serii linków i ćwiczeń do matury. Będą to pliki audio oraz ćwiczenia interaktywne matur z lat poprzednich, zestawy próbnych matur oraz ćwiczenia maturalne mające na celu przygotowanie was do matury z języka angielskiego w 2015 roku.

gramatyka

Ucz się gramatyki języka angielskiego. Poniżej znajdziesz linki do teorii oraz ćwiczeń interaktywnych wyjaśniających i doskonalących zagadnienia gramatyczne. Znajomość reguł i wyjątków gramatycznych pozwoli budować poprawne wypowiedzi w języku angielskim.

słownictwo

Słówka Nauka słownictwa w języku obcym sprawia nam często wiele trudności. Jest wiele metod nauki słówek, ale kluczowym zagadnieniem w tej dziedzinie jest pamięć, jej rodzaje i sposób funkcjonowania. Proponujemy tabele słownictwa oraz ćwiczenia, które ułatwią wam zapamiętywanie słówek oraz utrwalanie i testowanie znajomości słownictwa interaktywne moduły nauki i testu oraz nowość E-fiszki. .

Przysłowia angielskie


 

 

GRAMATYKA – JĘZYK ANGIELSKI

W tej zakładce proponujemy wam kilka istotnych zagadnień do przećwiczenia z gramatyki. Zapraszamy.

Ćwiczenia na doskonalenie umiejętności rozróżniania czasów teraźniejszych Present Simple i Present Continuous. I jeszcze dwa ćwiczenia Present Simple i Present Continuous oraz Present Simple ćwiczenia 2.

Past Simple i Past Continuous – teoria, przykłady zastosowania i ćwiczenia interaktywne. Past Simple i Past Continuous – pod tym linkiem można dodatkowo poćwiczyć zastosowanie tych czasów.

Future Tenses – czasy przyszłe – Teoria i przykłady. Więcej pod linkiem: Czasy przyszłe. Future Simple, going to, Present Continuous dla przyszłości, Present Simple dla harmonogramów i rozkładów jazdy. Czasy przyszłe Czasy przyszłe Future Perfect i Future Continuous – ćwiczenia. Zaznaczamy właściwą odpowiedź w losowo wybranych zdaniach.

Mowa zależna i teoria z przykładami zastosowania w formie ćwiczenia. Mowa zależna w zdaniach pytających – tabele zmian czasów, przykłady zdań i ćwiczenia interaktywne. Mowa zależna – ćwiczenia – tutaj możecie poćwiczyć to trudne zagadnienie.

Present Perfect Continuous versus Present Perfect – teoria i przykłady zastosowania z ćwiczeniami. Present Perfect i Present Perfect Continuous – rozróżnienie tych dwóch czasów to dla niektórych twardy orzech do zgryzienia. Zachęcamy do zmierzenia się z tym zagadnieniem w dwóch ćwiczeniach.

Past Simple versus Present Perfect – Teoria z przykładami zastosowania oraz ćwiczenia interaktywne na te dwa czasy. Past Simple i Present Perfect – 2 ćwiczenia na doskonalenie użycia tych czasów.

Strona bierna – teoria, budowa zdań twierdzących, pytających i przeczących w najczęściej używanych czasach w języku angielskim.  Strona bierna – ćwiczenia – przekształcanie zdań na stronę bierną.

Stopniowanie przymiotników – Ćwiczenia na stopniowanie przymiotników i zastosowanie w zdaniu właściwej formy przymiotnika w odpowiednim stopniu.

Przyimki – „in”, „on”, „at” przy podawaniu czasu.

Tryb warunkowy zerowy i pierwszy okres warunkowy – teoria, przykłady i ćwiczenia na zerowy i pierwszy tryb (okres) warunkowy. Okresy warunkowe – Uzupełnij zdania poprawnymi formami pierwszego lub zerowego okresu (trybu) warunkowego.

Drugi okres warunkowy z teorią, przykładami zastosowania i ćwiczeniami interaktywnymi. Więcej ćwiczeń znaleźć można pod linkiem – Drugi okres warunkowy – Uzupełnij zdania poprawnymi formami drugiego okresu (trybu) warunkowego.

Teoria z przykładami i ćwiczenia interaktywne – trzeci okres warunkowy.

Past Perfect – teoria oraz ćwiczenia i dodatkowe ćwiczenia na czas zaprzeszły – Past Perfect – Uzupełnij zdania poprawnymi formami czasu zaprzeszłego.

Tabela „make” „do” – Przykłady użycia tych dwóch czasowników. Kiedy „make” a kiedy „do” – Ćwiczymy użycie tych dwóch czasowników.

Przedimki  – teoria zastosowania przedimków. Ćwiczenia na Przedimki w języku angielskim pozwolą na udoskonalenie użycia przedimków. Poznajemy reguły użycia przedimków a następnie przedimki „a” „an” „the” – Ćwiczymy zastosowanie przedimków.

Konstrukcje Gerund i Infinitive – teoria, przykłady zastosowania i ćwiczenia interaktywne. Teoria Składnia czasowników – Verb patterns oraz ćwiczenia na formy Gerund – Infinitive – Bare infinitive. Zajrzyj jeszcze pod ten link Składnia czasowników w języku angielskim

Wyrażenia ilościowe quantities – „some”, „any”, „a little”, „a few”, „much”, „many” i „a lot of ” teoria, przykłady zastosowania i ćwiczenia interaktywne.

 


TABELA CZASOWNIKÓW NIEREGULARNYCH – język angielski

tabela_butonTabela angielskich czasowników nieregularnych w nowym module do nauki angielskich czasowników nieregularnych i testowania znajomości angielskich czasowników nieregularnych

Czy znasz angielskie czasowniki nieregularne? Quiz. Jeśli uważasz że znasz czasowniki nieregularne w języku angielskim spróbuj swoich sił w quizie.

Pod linkiem TABELKA CZASOWNIKÓW NIEREGULARNYCH dostępna jest również inna tabelka czasowników nieregularnych w języku angielskim. Sprawdź, czy znasz podstawowe formy czasowników nieodzowne podczas używania czasów przeszłych i relacjonowania wydarzeń.

Powrót na górę


MATURA – język angielski – zobacz zestawy

Matura ustna: zestawy.

Przydatne zwroty do matury ustnej – część pierwsza.

Zwroty do matury ustnej z języka angielskiego – część druga.

Losowe pytania do matury ustnej z angielskiego  – zestaw pytań do matury ustnej. Pytania losowane z bazy przykładowych 100 pytań. Potrafisz na nie odpowiedzieć?

Przykładowe zestawy do matury ustnej obowiązującej od 2015 roku.

Zestaw 1 do matury ustnej z języka angielskiego: podróżowanie i turystyka, życie rodzinne i towarzyskie, żywienie.

Zestaw 2 do matury ustnej z języka angielskiego: sport, kultura oraz zdrowie.

Zestaw 3 do matury ustnej z języka angielskiego: człowiek, praca oraz podróże i turystyka

Zestaw 4 do matury ustnej z język angielski z języka angielskiego: Państwo i społeczeństwo, świat przyrody, szkoła.

Ćwiczenia na poziomie maturalnym.

Tłumaczenia częściowe ćwiczenia na poziomie rozszerzonym.

Tłumaczenia częściowe ćwiczenia na poziomie rozszerzonym – odpowiedzi.

Tłumaczenia częściowe ćwiczenia na poziomie rozszerzonym 2.

Tłumaczenia częściowe ćwiczenia na poziomie rozszerzonym – odpowiedzi 2.


 

Matura pisemna: zestawy.

INFORMATOR O EGZAMINIE MATURALNYM Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO OD ROKU SZKOLNEGO 2014/2015. Zachęcamy was do zapoznania się z tym dokumentem, który zawiera wymagania do egzaminu maturalnego, procedury przeprowadzania egzaminu oraz przykłady typowych zadań z rozwiązaniami i sprawdzane umiejętności językowe.


Próbna matura z języka angielskiego marzec 2021 “nowa” poziom podstawowy.

Interaktywna matura próbna z języka angielskiego z nagraniami i odpowiedziami.

Arkusz matury próbnej:

Matura próbna z języka niemieckiego na poziomie podstawowym marzec 2021 – arkusz

Matura próbna język anielski – transkrypcja

Próbna matura z języka angielskiego marzec 2021 “nowa” poziom rozszerzony.

Interaktywna matura próbna z języka angielskiego z nagraniami i odpowiedziami.

Matura próbna z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym marzec 2021 – arkusz

Matura próbna język angielski – transkrypcja

Matura z języka angielskiego maj 2020 „nowa” poziom podstawowy.

 Arkusz maturalny język angielski 2020 matura podstawowa – 10 czerwca 2020. Arkusz egzaminacyjny obowiązujący maturzystów po nowej podstawie programowej od roku 2016. Tzw. nowa matura.

 Transkrypcja nagrań język angielski poziom podstawowy 2020 – zapis teksów na słuchanie (listening).

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 10 czerwca 2020 –  słuchanie ćwiczenie 1. –  słuchanie ćwiczenie 2. – słuchanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 10 czerwca 2020 – czytanie ćwiczenie 1. – czytanie ćwiczenie 2. – czytanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 10 czerwca 2020 –  leksyka i gramatyka ćwiczenie 1. –  leksyka i gramatyka ćwiczenie 2. – leksyka i gramatyka ćwiczenie 3.

 

Matura z języka angielskiego maj 2020 „nowa” poziom rozszerzony.

 Arkusz maturalny język angielski poziom rozszerzony 2020  – arkusz egzaminacyjny (10 czerwca 2020).

 Transkrypcja nagrań  język angielski poziom rozszerzony 2020  – zapis tekstowy nagrań maturalnych.

Ćwiczenia interaktywne z nagraniami i odpowiedziami:

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 10 czerwca 2020 – słuchanie ćwiczenie 1. – słuchanie ćwiczenie 2. – słuchanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 10 czerwca 2020 – czytanie ćwiczenie 1. – czytanie ćwiczenie 2.czytanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 10 czerwca 2020 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 1 oraz model odpowiedzi ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 10 czerwca 2020 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 2 oraz model odpowiedzi ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 10 czerwca 2020 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 3 oraz model odpowiedzi ćwiczenie 3.

Matura próbna język angielski poziom rozszerzony marzec 2021.

Interaktywna matura próbna z języka angielskiego z nagraniami i odpowiedziami.

Wszystkie zadania i transkrypcja ścieżek dźwiękowych znajduje się pod poniższymi linkami:

Matura próbna z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym marzec 2021 – arkusz

Matura próbna język angielski – transkrypcja

Matura z języka angielskiego maj 2019 “nowa” poziom podstawowy.

Arkusz maturalny  język angielski poziom podstawowy 2019 – 8 maja 2019. Arkusz egzaminacyjny obowiązujący maturzystów po nowej podstawie programowej od roku 2016. Tzw. nowa matura.

Transkrypcja nagrań język angielski poziom podstawowy 2019 – zapis teksów na słuchanie (listening).

Ćwiczenia interaktywne z nagraniami i odpowiedziami:

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2019 –  słuchanie ćwiczenie 1.

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2019 –  słuchanie ćwiczenie 2.

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2019 –  słuchanie ćwiczenie 3.

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2019 – czytanie ćwiczenie 1.

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2019 – czytanie ćwiczenie 2.

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2019 – czytanie ćwiczenie 3.

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2019 –  leksyka i gramatyka ćwiczenie 1.

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2019 –  leksyka i gramatyka ćwiczenie 2.

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2019 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 3.


 

Matura z języka angielskiego maj 2019 “nowa” poziom rozszerzony.

Arkusz maturalny język angielski poziom rozszerzony 2019 – arkusz egzaminacyjny (8 maja 2019).

Transkrypcja nagrań  język angielski poziom rozszerzony 2019 – zapis tekstowy nagrań maturalnych.

Dla wszystkich niecierpliwych informacja. Pracujemy już nad nagraniami z tegorocznych matur na poziomie rozszerzonym. Wkrótce zamieścimy je na stronie do dyspozycji wiernych użytkowników serwisu. 

Ćwiczenia interaktywne z nagraniami i odpowiedziami:

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2019 – słuchanie ćwiczenie 1.

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2019 – słuchanie ćwiczenie 2.

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2019 – słuchanie ćwiczenie 3.

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2019 – czytanie ćwiczenie 1.

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2019 – czytanie ćwiczenie 2.

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2019 – czytanie ćwiczenie 3.

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2019 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 1 oraz model odpowiedzi ćwiczenie 1.

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2019 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 2

oraz model odpowiedzi ćwiczenie 2.

Matura “nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2019 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 3. 

oraz model odpowiedzi ćwiczenie 3.


Matura z języka angielskiego maj 2018 „nowa” poziom podstawowy.

Matura Język Angielski Poziom Podstawowy Arkusz – 8 maja 2018. Arkusz egzaminacyjny obowiązujący maturzystów po nowej podstawie programowej od roku 2016. Tzw. nowa matura.

Matura Język Angielski Poziom Podstawowy – transkrypcja – zapis teksów na słuchanie (listening).

Ćwiczenia interaktywne z nagraniami i odpowiedziami:

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2018 – słuchanie ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2018 – słuchanie ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2018 – słuchanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2018 – czytanie ćwiczenie 1. Matura z języka angielskiego maj 2018

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2018 – czytanie ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2018 – czytanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2018 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2018 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2018 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 3.

Matura z języka angielskiego maj 2018 „nowa” poziom rozszerzony.

Matura Język Angielski Poziom Rozszerzony Arkusz – arkusz egzaminacyjny (8 maja 2016).

Matura Język Angielski Poziom Rozszerzony transkrypcja – zapis tekstowy nagrań maturalnych.

Dla wszystkich niecierpliwych informacja. Pracujemy już nad nagraniami z tegorocznych matur na poziomie rozszerzonym. Wkrótce zamieścimy je na stronie do dyspozycji wiernych użytkowników serwisu. 

Ćwiczenia interaktywne z nagraniami i odpowiedziami:

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2018 – słuchanie ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2018 – słuchanie ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2018 – słuchanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2018 – czytanie ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2018 – czytanie ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2018 – czytanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2018 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 1 oraz model odpowiedzi ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2018 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 2

oraz model odpowiedzi ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2018 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 3. 

oraz model odpowiedzi ćwiczenie 3.

Matura z języka angielskiego maj 2017 „nowa” poziom podstawowy.

Matura z języka angielskiego poziom podstawowy 2017 – 8 maja 2017. Arkusz egzaminacyjny obowiązujący maturzystów po nowej podstawie programowej od roku 2016. Tzw. nowa matura.

Matura z języka angielskiego poziom podstawowy 2017 transkrypcja – zapis teksów na słuchanie (listening).

Ćwiczenia interaktywne z nagraniami i odpowiedziami:

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2017 – słuchanie ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2017 – słuchanie ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2017 – słuchanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2017 – czytanie ćwiczenie 1. 

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2017 – czytanie ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2017 – czytanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2017 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2017 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 8. maj 2017 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 3. 


Matura z języka angielskiego maj 2017 „nowa” poziom rozszerzony.

Matura z języka angielskiego poziom rozszerzony 2017 – arkusz egzaminacyjny (8 maja 2016).

Matura z języka angielskiego poziom rozszerzony 2017 transkrypcja – zapis tekstowy nagrań maturalnych.

Dla wszystkich niecierpliwych informacja. Pracujemy już nad nagraniami z tegorocznych matur na poziomie rozszerzonym. Wkrótce zamieścimy je na stronie do dyspozycji wiernych użytkowników serwisu. 

Ćwiczenia interaktywne z nagraniami i odpowiedziami:

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2017 – słuchanie ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2017 – słuchanie ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2017 – słuchanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2017 – czytanie ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2017 – czytanie ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2017 – czytanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2017 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 1 oraz model odpowiedzi ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2017 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 2

oraz model odpowiedzi ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 8. maj 2017 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 3. 

oraz model odpowiedzi ćwiczenie 3.


Matura z języka angielskiego maj 2016 „nowa” poziom podstawowy.

Matura z języka angielskiego poziom podstawowy 2016 – 6 maja 2016. Arkusz egzaminacyjny obowiązujący maturzystów po nowej podstawie programowej od roku 2016. Tzw. nowa matura.

Matura z języka angielskiego poziom podstawowy 2016 transkrypcja – zapis teksów na słuchanie (listening).

Ćwiczenia interaktywne z nagraniami i odpowiedziami:

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2016 – słuchanie ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2016 – słuchanie ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2016 – słuchanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2016 – czytanie ćwiczenie 1. 

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2016 – czytanie ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2016 – czytanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2016 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2016 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2016 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 3.


 Matura z języka angielskiego maj 2016 „stara” poziom podstawowy.

Matura z języka angielskiego poziom podstawowy 2016 „stara” – 6 maja 2016. Arkusz egzaminu maturalnego obowiązujący abiturientów zdających według zasad  obowiązujących do  2014 roku.

Matura z języka angielskiego poziom podstawowy 2016 „stara” transkrypcja– zapis tekstowy nagrań do matury w „starej” wersji.


Matura z języka angielskiego maj 2016 „nowa” poziom rozszerzony.

Matura z języka angielskiego poziom rozszerzony 2016 – arkusz egzaminacyjny (6 maja 2016).

Matura z języka angielskiego poziom rozszerzony 2016 transkrypcja – zapis tekstowy nagrań maturalnych.

Ćwiczenia interaktywne z nagraniami i odpowiedziami:

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2016 – słuchanie ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2016 – słuchanie ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2016 – słuchanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2016 – czytanie ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2016 – czytanie ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2016 – czytanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2016 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2016 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2016 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 3.


Matura z języka angielskiego maj 2016 „stara” poziom rozszerzony.

Matura z języka angielskiego poziom rozszerzony 2016 „stara” cz.1 – arkusz egzaminacyjny część 1 (6 maja 2016).

Matura z języka angielskiego poziom rozszerzony 2016 stara cz.2 – arkusz egzaminacyjny część 2 (6 maja 2016).

Matura z języka angielskiego poziom rozszerzony 2016 „stara” transkrypcja– nagrania maturalne w zapisie tekstowym.


Matura z języka angielskiego maj 2015 „nowa” poziom podstawowy.

Matura z języka angielskiego poziom podstawowy – 6 maja 2015. Arkusz egzaminacyjny obowiązujący maturzystów po nowej podstawie programowej od roku 2015. Tzw. nowa matura.

Matura z języka angielskiego poziom podstawowy transkrypcja nagrań – zapis teksów na słuchanie (listening).

Ćwiczenia interaktywne z nagraniami i odpowiedziami:

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2015 – słuchanie ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2015 – słuchanie ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2015 – słuchanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2015 – czytanie ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2015 – czytanie ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2015 – czytanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2015 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2015 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom podstawowy – 6. maj 2015 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 3.


 Matura z języka angielskiego maj 2015 „stara” poziom podstawowy.

Matura z języka angielskiego poziom podstawowy (stara) – 6 maja 2015. Arkusz egzaminu maturalnego obowiązujący abiturientów zdających według dotychczasowych zasad (do 2014 roku).  Słuchanie ćwiczenie 1.   Słuchanie ćwiczenie 2.   Słuchanie ćwiczenie 3.

Matura z języka angielskiego poziom podstawowy  transkrypcja – zapis tekstowy nagrań do matury w „starej” wersji.


Matura z języka angielskiego maj 2015 „nowa” poziom rozszerzony.

Matura z języka angielskiego poziom rozszerzony nowa od 2015 – arkusz egzaminacyjny (6 maja 2015).

Matura z języka angielskiego poziom rozszerzona nowa od 2015 transkrypcja – zapis tekstowy nagrań maturalnych.

Ćwiczenia interaktywne z nagraniami i odpowiedziami:

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2015 – słuchanie ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2015 – słuchanie ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2015 – słuchanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2015 – czytanie ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2015 – czytanie ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2015 – czytanie ćwiczenie 3.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2015 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 1.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2015 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 2.

Matura „nowa” z języka angielskiego  poziom rozszerzony – 6. maj 2015 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 3.


Matura z języka angielskiego maj 2015 „stara” poziom rozszerzony.

Matura z języka angielski poziom rozszerzony stara cz.1 2015 – arkusz egzaminacyjny część 1 (6 maja 2015).

Matur a z języka angielski poziom rozszerzony stara cz.2 2015 – arkusz egzaminacyjny część 2 (6 maja 2015).

Matura z języka angielski poziom rozszerzony stara transkrypcja 2015 – nagrania maturalne w zapisie tekstowym.


 

Nowość Matura próbna 17 grudzień 2014 część podstawowa.

Pliki arkuszy egzaminacyjnych do pobrania języka angielski poziom podstawowy:

Matura próbna z języka angielskiego  poziom podstawowy CKE – grudzień 2014 – Arkusz egzaminacyjny.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom podstawowy CKE – grudzień 2014 – Transkrypcja tekstów na słuchanie.

Ćwiczenia interaktywne:

Matura próbna z języka angielskiego  poziom podstawowy CKE – grudzień 2014 – słuchanie ćwiczenie 1.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom podstawowy CKE – grudzień 2014 – słuchanie ćwiczenie 2.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom podstawowy CKE – grudzień 2014 – słuchanie ćwiczenie 3.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom podstawowy CKE – grudzień 2014 – czytanie ćwiczenie 1.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom podstawowy CKE – grudzień 2014 – czytanie ćwiczenie 2.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom podstawowy CKE – grudzień 2014 – czytanie ćwiczenie 3.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom podstawowy CKE – grudzień 2014 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 1.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom podstawowy CKE – grudzień 2014 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 2.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom podstawowy CKE – grudzień 2014 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 3.


Nowość Matura próbna 17 grudzień 2014 część rozszerzona.

Dla wszystkich, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego z języka angielskiego w formule egzaminu na 2015 rok zamieszczamy także zestawy maturalne poziom rozszerzony. Klikajcie poniższe linki.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom rozszerzony CKE – grudzień 2014 – Arkusz egzaminacyjny.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom rozszerzony CKE – grudzień 2014 – Transkrypcja tekstów na słuchanie.

Ćwiczenia interaktywne:

Matura próbna z języka angielskiego  poziom rozszerzony CKE – grudzień 2014 – słuchanie ćwiczenie 1.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom rozszerzony CKE – grudzień 2014 – słuchanie ćwiczenie 2.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom rozszerzony CKE – grudzień 2014 – słuchanie ćwiczenie 3.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom rozszerzony CKE – grudzień 2014 – czytanie ćwiczenie 1.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom rozszerzony CKE – grudzień 2014 – czytanie ćwiczenie 2.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom rozszerzony CKE – grudzień 2014 – czytanie ćwiczenie 3.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom rozszerzony CKE – grudzień 2014 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 1.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom podstawowy CKE – grudzień 2014 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 2.

Matura próbna z języka angielskiego  poziom podstawowy CKE – grudzień 2014 – leksyka i gramatyka ćwiczenie 3.


Matura 2014 część podstawowa.

Matura podstawowa z języka angielskiego maj 2014 – Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz Transkrypcja tekstu – słuchanie – matura podstawowa 2014 – język angielski. Słuchanie – nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami i rozwiązaniem. Czytanie – zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego.Sugerowane odpowiedzi – jeśli nie potraficie sami wykonać ćwiczeń można skorzystać z klucza.

Matura 2014 część rozszerzona.

Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2014 – Arkusz 1, Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2014 – Arkusz 2 – Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz Transkrypcja tekstu – słuchanie – matura rozszerzona 2014 – język angielski Struktury gramatyczno-leksykalne , Słuchanie – nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami i rozwiązaniem. Czytanie – zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego.Sugerowane odpowiedzi – jeśli nie potraficie sami wykonać ćwiczeń można skorzystać z klucza.

Matura 2013 część podstawowa

Matura podstawowa z języka angielskiego maj 2013 – Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz Transkrypcja tekstu – słuchanie – matura podstawowa 2013 – język angielski. Słuchanie – nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami. Czytanie – zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego.

Matura 2013 część rozszerzona.

Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2013 – Arkusz 1, Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2013 – Arkusz 2 – Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz Transkrypcja tekstu – słuchanie – matura rozszerzona 2013 – język angielski Ćwiczenia z arkusza pierwszego struktury gramatyczne. Słuchanie – nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami. Czytanie – zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego.

Matura 2012 część podstawowa.

Matura podstawowa z języka angielskiego maj 2012 – Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz Transkrypcja tekstu – słuchanie – matura podstawowa 2012 – język angielski. Słuchanie – nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami. Czytanie – zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego.

Matura 2012 część rozszerzona.

Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2012 – Arkusz 1, Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2012 – Arkusz 2 – Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz Transkrypcja tekstu – słuchanie – matura rozszerzona 2012 – język angielski.

Matura 2012 poprawa sierpień część podstawowa.

Matura podstawowa poprawkowa z języka angielskiego sierpień 2012 – Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz Transkrypcja tekstu – słuchanie – matura podstawowa sierpień 2012 – język angielski. Słuchanie – nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami. Czytanie – zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego.

Matura 2011 część podstawowa.

Matura podstawowa z języka angielskiego maj 2011 – Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz Transkrypcja tekstu – słuchanie – matura podstawowa 2011 – język angielski. Słuchanie – nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami. Czytanie – zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego.

Matura 2011 część rozszerzona.

Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2011 – Arkusz 1, Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2011 – Arkusz 2 – Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz Transkrypcja tekstu – słuchanie – matura rozszerzona 2011 – język angielski Egzamin maturalny z języka angielskiego Poziom rozszerzony – część I ćwiczenie 1 – struktury gramatyczno leksykalne (dwa ćwiczenia) oraz część 2 nagrania z ćwiczeniami interaktywnymi – słuchanie (3 ćwiczenia) i czytanie(trzy ćwiczenia). Wszystkie ćwiczenia z rozwiązaniami.

Matura 2010 część podstawowa.

Matura podstawowa z języka angielskiego maj 2010 – Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz Transkrypcja tekstu – słuchanie – matura podstawowa 2010 – język angielski . Słuchanie – nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami. Czytanie – zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego.

Matura 2009 część podstawowa.

Matura podstawowa z języka angielskiego maj 2009 – Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz Transkrypcja tekstu – słuchanie – matura podstawowa 2009 – język angielski. Słuchanie – nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami. Czytanie – zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego. Poniżej zobaczycie film na temat zmian, jakie zostaną wprowadzone w części pisemnej matury podstawowej i rozszerzonej z języków obcych od roku 2015.

Matura 2008 część podstawowa Matura podstawowa z języka angielskiego maj 2008 – Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz Transkrypcja tekstu – słuchanie – matura podstawowa maj 2008 – język angielski. Słuchanie – nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami. Czytanie – zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego.

Matura 2007 część podstawowa Matura podstawowa z języka angielskiego maj 2007 – Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz Transkrypcja tekstu – słuchanie – matura podstawowa maj 2007 – język angielski. Słuchanie – nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami podzielone na poszczególne zadania. Czytanie – zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego.


Ćwiczenia maturalne.

Język angielski znajomość środków językowych – ćwiczenie w formie quizu (A,B,C) w ramach przygotowania do matury .

Ćwiczenia gramatyczno leksykalne język angielski tłumaczenie – przygotowanie do części gramatycznej matury podstawowej i rozszerzonej w formie testu, quizu z solucją.

 


Język angielski – Matura 2015 Repetytorium MACMILLAN.

repetytorium_macmillan_2015_kwadrat

 

Zestawy tematyczne do podręcznika „Matura 2015 Repetytorium MACMILLAN”: Wszystkie opracowane zestawy znajdują się na stronie: Matura 2015 Repetytorium

Czternaście zestawów opracowanych jest zarówno dla poziomu podstawowego i rozszerzonego. Możecie uczyć się i powtarzać słówka do matury z języka angielskiego w formie tabelek, fiszek modułów do nauki i testowania słownictwa. 

Wybierając interaktywny sposób nauki na każdym etapie otrzymujecie informację zwrotną w postaci listy słówek, które już umiecie tych, które wymagają jeszcze powtórzenia. 


Macmillan repetytorium poziom rozszerzony język angielski.

Macmillan repetytorium poziom rozszerzony języka angielski rozdział dom

Macmillan education repetytorium dla uczniów liceów i techników poziom rozszerzony

 języka angielski rozdział człowiek pozwala sprawdzić znajomość słownictwa na poziomie zaawansowanym z zakresu tematycznego człowiek.

Opanowanie elementarnego słownictwa gwarantuje sukces podczas ustnych i pisemnych egzaminów maturalnych z języka angielskiego. 

Pod tym linkiem: Macmillan repetytorium poziom rozszerzony język angielski znajdują się zestawy słownictwa do wszystkich dostępnych rozdziałów tego podręcznika.

Poniżej znajdują się linki do dostępnych rozdziałów tego podręcznika.

 


Rozdział 1 CZŁOWIEK

TABELA SŁÓWEK rozdział 1 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – rozdział 1 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

NAUKA SŁÓWEK  – rozdział 1 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

TEST SŁÓWEK  – rozdział 1 moduł testu słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.


Rozdział 2 DOM

TABELA SŁÓWEK rozdział 2 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – rozdział 2 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

NAUKA SŁÓWEK  – rozdział 2 moduł nauki słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa.

TEST SŁÓWEK  – rozdział 2 moduł testu słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa. 


Rozdział 3 SZKOŁA

TABELA SŁÓWEK rozdział 3 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – rozdział 3 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

NAUKA SŁÓWEK  – rozdział 3 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

TEST SŁÓWEK  – rozdział 3 moduł testu słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.


Rozdział 4 PRACA

TABELA SŁÓWEK Rozdział 4 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Rozdział 4 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

NAUKA SŁÓWEK  – Rozdział 4 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

TEST SŁÓWEK  – Rozdział 4 moduł testu słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.


Rozdział 5 ŻYCIE RODZINNE I TOWARZYSKIE

TABELA SŁÓWEK Rozdział 5 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Rozdział 5 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

NAUKA SŁÓWEK  – Rozdział 5 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

TEST SŁÓWEK  – Rozdział 5 moduł testu słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.


Rozdział 6 ŻYWIENIE

TABELA SŁÓWEK Rozdział 6 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Rozdział 6 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

NAUKA SŁÓWEK  – Rozdział 6 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

TEST SŁÓWEK  – Rozdział 6 moduł testu słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.


Rozdział 7 ZAKUPY I USŁUGI

TABELA SŁÓWEK Rozdział 7 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Rozdział 7 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

NAUKA SŁÓWEK  – Rozdział 7 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

TEST SŁÓWEK  – Rozdział 7 moduł testu słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.


Rozdział 8 PODRÓŻOWANIE I TURYSTYKA

TABELA SŁÓWEK Rozdział 8 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Rozdział 8 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

NAUKA SŁÓWEK  – Rozdział 8 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

TEST SŁÓWEK  – Rozdział 8 moduł testu słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

Pod tym linkiem: Macmillan repetytorium poziom rozszerzony język angielski znajdują się zestawy słownictwa do wszystkich dostępnych rozdziałów tego podręcznika.


Rozdział 9 KULTURA

TABELA SŁÓWEK Rozdział 9 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Rozdział 9 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

NAUKA SŁÓWEK  – Rozdział 9 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

TEST SŁÓWEK  – Rozdział 9 moduł testu słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.


Rozdział 10 SPORT

TABELA SŁÓWEK Rozdział 10 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Rozdział 10 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

NAUKA SŁÓWEK  – Rozdział 10 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

TEST SŁÓWEK  – Rozdział 10 moduł testu słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.


Rozdział 11 ZDROWIE

TABELA SŁÓWEK Rozdział 11 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Rozdział 11 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

NAUKA SŁÓWEK  – Rozdział 11 moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

TEST SŁÓWEK  – Rozdział 11 moduł testu słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

Pod tym linkiem: Macmillan repetytorium poziom rozszerzony język angielski znajdują się zestawy słownictwa do wszystkich dostępnych rozdziałów tego podręcznika.


Rozdział 12 NAUKA I TECHNIKA

TABELA SŁÓWEK Rozdział 12 nauka i technika – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Rozdział 12 nauka i technika moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

NAUKA SŁÓWEK  – Rozdział 12 nauka i technika moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

TEST SŁÓWEK  – Rozdział 12 nauka i technika moduł testu słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.


Rozdział 13 ŚWIAT PRZYRODY

TABELA SŁÓWEK Rozdział 13 świat przyrody – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Rozdział 13 świat przyrody moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

NAUKA SŁÓWEK  – Rozdział 13 świat przyrody moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

TEST SŁÓWEK  – Rozdział 13 świat przyrody moduł testu słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.


Rozdział 14 PAŃSTWO I SPOŁECZEŃSWO

TABELA SŁÓWEK Rozdział 14 państwo i społeczeństwo – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Rozdział 14 państwo i społeczeństwo moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

NAUKA SŁÓWEK  – Rozdział 14 państwo i społeczeństwo moduł nauki słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

TEST SŁÓWEK  – Rozdział 14 państwo i społeczeństwo moduł testu słówek Macmillan repetytorium poziom rozszerzony.

Pod tym linkiem: Macmillan repetytorium poziom rozszerzony język angielski znajdują się zestawy słownictwa do wszystkich dostępnych rozdziałów tego podręcznika.


Focus 2 Pearson

Zapraszamy do nauki słownictwa z nowym podręcznikiem dla techników i liceów ogólnokształcących po gimnazjum i po szkole podstawowej.

Poniżej znajdziecie linki do ćwiczeń. Szczególnie polecamy fiszki, jako sprawdzony sposób na naukę i powtórzenie słownictwa przed sprawdzianem lub kartkówką. Zapraszamy.

Focus 2Rozdział pierwszy OSOBOWOŚĆ

TABELA SŁÓWEK rozdział 1 Osobowość – Focus 2 – zestaw słówek z rozdziału pierwszego do nauki i powtórki w formie tabelarycznej.

FISZKI Człowiek  rozdział 1 Osobowość – Focus 2 po przejrzeniu tabeli słownictwa proponujemy zacząć od prostego powtórzenia słówek przez zabawę w odwracane karteczki z wymową.

NAUKA SŁÓWEK rozdział 1 Osobowość – Focus 2 – moduł nauki słówek. Wpisujemy znaczenie wylosowanego słówka lub zwrotu. Słówka błędnie wpisane wracają do puli słów i mogą być wylosowane ponownie.

TEST SŁÓWEK – rozdział 1 Osobowość Focus 2 – moduł testu słówek. Jeśli popełnimy błąd nie mamy już możliwości podania poprawnej odpowiedzi.

Rozdział drugi NAUKA I TECHNOLOGIA

TABELA SŁÓWEK rozdział 2 Nauka i Technologia – Focus 2 – zestaw słówek z rozdziału pierwszego do nauki i powtórki w formie tabelarycznej.

FISZKI Nauka i Technologia  rozdział 2 Nauka i Technologia – Focus 2 po przejrzeniu tabeli słownictwa proponujemy zacząć od prostego powtórzenia słówek przez zabawę w odwracane karteczki z wymową.

NAUKA SŁÓWEK rozdział 2 Nauka i Technologia – Focus 2 – moduł nauki słówek. Wpisujemy znaczenie wylosowanego słówka lub zwrotu. Słówka błędnie wpisane wracają do puli słów i mogą być wylosowane ponownie.

TEST SŁÓWEK – rozdział 2 Nauka i Technologia Focus 2 – moduł testu słówek. Jeśli popełnimy błąd nie mamy już możliwości podania poprawnej odpowiedzi.

Wszystkie dostępne rozdziały słownictwa do tego podręcznika znaleźć można pod linkiem: Focus 2 – słówka zaprezentowane tematycznie z linkami do poszczególnych rozdziałów.

Rozdział trzeci KULTURA

TABELA SŁÓWEK rozdział 3 Kultura i sztuka – Focus 2 – zestaw słówek z rozdziału pierwszego do nauki i powtórki w formie tabelarycznej.

FISZKI  rozdział 3 Kultura i sztuka – Focus 2 po przejrzeniu tabeli słownictwa proponujemy zacząć od prostego powtórzenia słówek przez zabawę w odwracane karteczki z wymową.

NAUKA SŁÓWEK rozdział 3 Kultura i sztuka – Focus 2 – moduł nauki słówek. Wpisujemy znaczenie wylosowanego słówka lub zwrotu. Słówka błędnie wpisane wracają do puli słów i mogą być wylosowane ponownie.

TEST SŁÓWEK – rozdział 3 Kultura i sztuka Focus 2 – moduł testu słówek. Jeśli popełnimy błąd nie mamy już możliwości podania poprawnej odpowiedzi.

Rozdział czwarty DOM

TABELA SŁÓWEK rozdział 4 Dom – Focus 2 – zestaw słówek z rozdziału pierwszego do nauki i powtórki w formie tabelarycznej.

FISZKI  rozdział 4 Dom – Focus 2 po przejrzeniu tabeli słownictwa proponujemy zacząć od prostego powtórzenia słówek przez zabawę w odwracane karteczki z wymową.

NAUKA SŁÓWEK rozdział 4 Dom – Focus 2 – moduł nauki słówek. Wpisujemy znaczenie wylosowanego słówka lub zwrotu. Słówka błędnie wpisane wracają do puli słów i mogą być wylosowane ponownie.

TEST SŁÓWEK – rozdział 4 Dom Focus 2 – moduł testu słówek. Jeśli popełnimy błąd nie mamy już możliwości podania poprawnej odpowiedzi.


Rozdział piąty SZKOŁA

TABELA SŁÓWEK rozdział 5 Szkoła – Focus 2 – zestaw słówek z rozdziału pierwszego do nauki i powtórki w formie tabelarycznej.

FISZKI  rozdział 5 Szkoła – Focus 2 po przejrzeniu tabeli słownictwa proponujemy zacząć od prostego powtórzenia słówek przez zabawę w odwracane karteczki z wymową.

NAUKA SŁÓWEK rozdział 5 Szkoła – Focus 2 – moduł nauki słówek. Wpisujemy znaczenie wylosowanego słówka lub zwrotu. Słówka błędnie wpisane wracają do puli słów i mogą być wylosowane ponownie.

TEST SŁÓWEK – rozdział 5 Szkoła Focus 2 – moduł testu słówek. Jeśli popełnimy błąd nie mamy już możliwości podania poprawnej odpowiedzi.


Rozdział szósty PRACA

TABELA SŁÓWEK rozdział 6 Praca – Focus 2 – zestaw słówek z rozdziału szóstego do nauki i powtórki w formie tabelarycznej.

FISZKI  rozdział 6 Praca – Focus 2 po przejrzeniu tabeli słownictwa proponujemy zacząć od prostego powtórzenia słówek przez zabawę w odwracane karteczki z wymową.

NAUKA SŁÓWEK rozdział 6 Praca – Focus 2 – moduł nauki słówek. Wpisujemy znaczenie wylosowanego słówka lub zwrotu. Słówka błędnie wpisane wracają do puli słów i mogą być wylosowane ponownie.

TEST SŁÓWEK – rozdział 6 Praca Focus 2 – moduł testu słówek. Jeśli popełnimy błąd nie mamy już możliwości podania poprawnej odpowiedzi


Rozdział siódmy ZAKUPY I USŁUGI

TABELA SŁÓWEK rozdział 7 Zakupy i usługi – Focus 2 – zestaw słówek z rozdziału pierwszego do nauki i powtórki w formie tabelarycznej.

FISZKI  rozdział 7 Zakupy i usługi – Focus 2 po przejrzeniu tabeli słownictwa proponujemy zacząć od prostego powtórzenia słówek przez zabawę w odwracane karteczki z wymową. Rekomendujemy przeglądarkę Chrom.

NAUKA SŁÓWEK rozdział 7 Zakupy i usługi – Focus 2 – moduł nauki słówek. Wpisujemy znaczenie wylosowanego słówka lub zwrotu. Słówka błędnie wpisane wracają do puli słów i mogą być wylosowane ponownie.

TEST SŁÓWEK – rozdział 7 Zakupy i usługi Focus 2 – moduł testu słówek. Jeśli popełnimy błąd nie mamy już możliwości podania poprawnej odpowiedzi.

 

Rozdział ósmy DOBRE SAMOPOCZUCIE

TABELA SŁÓWEK rozdział 8 Dobre samopoczucie – Focus 2 – zestaw słówek z rozdziału pierwszego do nauki i powtórki w formie tabelarycznej.

FISZKI  rozdział 8 Dobre samopoczucie – Focus 2 po przejrzeniu tabeli słownictwa proponujemy zacząć od prostego powtórzenia słówek przez zabawę w odwracane karteczki z wymową. Rekomendujemy przeglądarkę Chrom.

NAUKA SŁÓWEK rozdział 8 Dobre samopoczucie – Focus 2 – moduł nauki słówek. Wpisujemy znaczenie wylosowanego słówka lub zwrotu. Słówka błędnie wpisane wracają do puli słów i mogą być wylosowane ponownie.

TEST SŁÓWEK – rozdział 8 Dobre samopoczucie Focus 2 – moduł testu słówek. Jeśli popełnimy błąd nie mamy już możliwości podania poprawnej odpowiedzi.


Focus 3 Pearson

Wszystkie dostępne rozdziały słownictwa do tego podręcznika znaleźć można pod linkiem:  Focus 3 – słówka zaprezentowane tematycznie z linkami do poszczególnych rozdziałów podręcznika.

Focus 3 Pearson.

Focus 3 Pearson – zakresy tematyczne do podręcznika z języka angielskiego Focus 3  Pearson.

Startujemy z nauką słówek i materiałami do kolejnego popularnego podręcznika używanego w szkołach po gimnazjalnych i po szkole podstawowej. Tym razem zestaw słownictwa przystosowany do poziomów zaawansowania A2 + B1.

Porcje słówek będą się składać z czterech podstawowych elementów stanowiących uzupełniający się nowy, udoskonalony moduł do nauki słownictwa. Do każdego działu tematycznego przygotowane zostaną: Tabela słówek, Fiszki, Nauka słówek oraz Test słówek.

Z czasem powstanie tutaj kompletny zestaw tematyczny do wszystkich rozdziałów podręcznika Focus 2. Dziękujemy wszystkim za współpracę przy opracowaniu list słownictwa. Życzymy miłej nauki i zabawy oraz sukcesu i kompletu punktów na maturze z języka angielskiego.


 

Rozdział pierwszy WYGLĄD

TABELA SŁÓWEK rozdział 1 Wygląd – Focus 3 – zestaw słówek z rozdziału pierwszego do nauki i powtórki w formie tabelarycznej.

FISZKI  rozdział 1 Wygląd – Focus 3 po przejrzeniu tabeli słownictwa proponujemy zacząć od prostego powtórzenia słówek przez zabawę w odwracane karteczki z wymową. Rekomendujemy przeglądarkę Chrom.

NAUKA SŁÓWEK rozdział 1 Wygląd – Focus 3 – moduł nauki słówek. Wpisujemy znaczenie wylosowanego słówka lub zwrotu. Słówka błędnie wpisane wracają do puli słów i mogą być wylosowane ponownie.

TEST SŁÓWEK – rozdział 1 Wygląd Focus 3 – moduł testu słówek. Jeśli popełnimy błąd nie mamy już możliwości podania poprawnej odpowiedzi.


Rozdział drugi SPORT

TABELA SŁÓWEK rozdział 2 Sport – Focus 3 – zestaw słówek z rozdziału pierwszego do nauki i powtórki w formie tabelarycznej.

FISZKI  rozdział 2 Sport – Focus 3 po przejrzeniu tabeli słownictwa proponujemy zacząć od prostego powtórzenia słówek przez zabawę w odwracane karteczki z wymową. Rekomendujemy przeglądarkę Chrom.

NAUKA SŁÓWEK rozdział 2 Sport – Focus 3 – moduł nauki słówek. Wpisujemy znaczenie wylosowanego słówka lub zwrotu. Słówka błędnie wpisane wracają do puli słów i mogą być wylosowane ponownie.

TEST SŁÓWEK – rozdział 2 Sport Focus 3 – moduł testu słówek. Jeśli popełnimy błąd nie mamy już możliwości podania poprawnej odpowiedzi.


Rozdział trzeci PODRÓŻE

TABELA SŁÓWEK rozdział 3 Podróże – Focus 3 – zestaw słówek z rozdziału pierwszego do nauki i powtórki w formie tabelarycznej.

FISZKI  rozdział 3 Podróże – Focus 3 po przejrzeniu tabeli słownictwa proponujemy zacząć od prostego powtórzenia słówek przez zabawę w odwracane karteczki z wymową. Rekomendujemy przeglądarkę Chrom.

NAUKA SŁÓWEK rozdział 3 Podróże – Focus 3 – moduł nauki słówek. Wpisujemy znaczenie wylosowanego słówka lub zwrotu. Słówka błędnie wpisane wracają do puli słów i mogą być wylosowane ponownie.

TEST SŁÓWEK – rozdział 3 Podróże Focus 3 – moduł testu słówek. Jeśli popełnimy błąd nie mamy już możliwości podania poprawnej odpowiedzi.


Rozdział czwarty JEDZENIE

TABELA SŁÓWEK rozdział 4 Jedzenie – Focus 3 – zestaw słówek z rozdziału czwartego do nauki i powtórki w formie tabelarycznej.

FISZKI  rozdział 4 Jedzenie – Focus 3 po przejrzeniu tabeli słownictwa proponujemy zacząć od prostego powtórzenia słówek przez zabawę w odwracane karteczki z wymową. Rekomendujemy przeglądarkę Chrom.

NAUKA SŁÓWEK rozdział 4 Jedzenie – Focus 3 – moduł nauki słówek. Wpisujemy znaczenie wylosowanego słówka lub zwrotu. Słówka błędnie wpisane wracają do puli słów i mogą być wylosowane ponownie.

TEST SŁÓWEK – rozdział 4 Jedzenie Focus 3 – moduł testu słówek. Jeśli popełnimy błąd nie mamy już możliwości podania poprawnej odpowiedzi.


Rozdział piąty ŚWIAT PRZYRODY

TABELA SŁÓWEK rozdział 5 Świat przyrody – Focus 3 – zestaw słówek z rozdziału czwartego do nauki i powtórki w formie tabelarycznej.

FISZKI  rozdział 5 Świat przyrody – Focus 3 po przejrzeniu tabeli słownictwa proponujemy zacząć od prostego powtórzenia słówek przez zabawę w odwracane karteczki z wymową. Rekomendujemy przeglądarkę Chrom.

NAUKA SŁÓWEK rozdział 5 Świat przyrody – Focus 3 – moduł nauki słówek. Wpisujemy znaczenie wylosowanego słówka lub zwrotu. Słówka błędnie wpisane wracają do puli słów i mogą być wylosowane ponownie.

TEST SŁÓWEK – rozdział 5 Świat przyrody Focus 3 – moduł testu słówek. Jeśli popełnimy błąd nie mamy już możliwości podania poprawnej odpowiedzi.

Rozdział szósty ZDROWIE

TABELA SŁÓWEK rozdział 6 Zdrowie – Focus 3 – zestaw słówek z rozdziału szóstego do nauki i powtórki w formie tabelarycznej.

FISZKI  rozdział 6 Zdrowie – Focus 3 po przejrzeniu tabeli słownictwa proponujemy zacząć od prostego powtórzenia słówek przez zabawę w odwracane karteczki z wymową. Rekomendujemy przeglądarkę Chrom.

NAUKA SŁÓWEK rozdział 6 Zdrowie – Focus 3 – moduł nauki słówek. Wpisujemy znaczenie wylosowanego słówka lub zwrotu. Słówka błędnie wpisane wracają do puli słów i mogą być wylosowane ponownie.

TEST SŁÓWEK – rozdział 6 Zdrowie Focus 3 – moduł testu słówek. Jeśli popełnimy błąd nie mamy już możliwości podania poprawnej odpowiedzi.


Rozdział siódmy KULTURA

TABELA SŁÓWEK rozdział 7 Kultura – Focus 3 – zestaw słówek z rozdziału szóstego do nauki i powtórki w formie tabelarycznej.

FISZKI  rozdział 7 Kultura – Focus 3 po przejrzeniu tabeli słownictwa proponujemy zacząć od prostego powtórzenia słówek przez zabawę w odwracane karteczki z wymową. Rekomendujemy przeglądarkę Chrom.

NAUKA SŁÓWEK rozdział 7 Kultura – Focus 3 – moduł nauki słówek. Wpisujemy znaczenie wylosowanego słówka lub zwrotu. Słówka błędnie wpisane wracają do puli słów i mogą być wylosowane ponownie.

TEST SŁÓWEK – rozdział 7 Kultura Focus 3 – moduł testu słówek. Jeśli popełnimy błąd nie mamy już możliwości podania poprawnej odpowiedzi.


Rozdział ósmy PAŃSTWO I SPOŁECZEŃSTWO

TABELA SŁÓWEK rozdział 8 Państwo i społeczeństwo – Focus 3 – zestaw słówek z rozdziału szóstego do nauki i powtórki w formie tabelarycznej.

FISZKI  rozdział 8 Państwo i społeczeństwo – Focus 3 po przejrzeniu tabeli słownictwa proponujemy zacząć od prostego powtórzenia słówek przez zabawę w odwracane karteczki z wymową. Rekomendujemy przeglądarkę Chrom.

NAUKA SŁÓWEK rozdział 8 Państwo i społeczeństwo – Focus 3 – moduł nauki słówek. Wpisujemy znaczenie wylosowanego słówka lub zwrotu. Słówka błędnie wpisane wracają do puli słów i mogą być wylosowane ponownie.

TEST SŁÓWEK – rozdział 8 Państwo i społeczeństwo Focus 3 – moduł testu słówek. Jeśli popełnimy błąd nie mamy już możliwości podania poprawnej odpowiedzi.


Wszystkie dostępne rozdziały słownictwa do tego podręcznika znaleźć można pod linkiem:  Focus 3 – słówka zaprezentowane tematycznie z linkami do poszczególnych rozdziałów podręcznika.

Wszystkie dostępne rozdziały słownictwa do tego podręcznika znaleźć można pod linkiem:  Focus 3 – słówka zaprezentowane tematycznie z linkami do poszczególnych rozdziałów podręcznika.


Focus 4 Pearson

 


Rozdział 1 Edukacja

TABELA SŁÓWEK Focus 4 rozdział 1 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Focus 4 rozdział 1 moduł nauki słówek metodą Fiszek.

NAUKA SŁÓWEK  – Focus 4 rozdział 1 moduł nauki słówek.

TEST SŁÓWEK  – Focus 4 rozdział 1 moduł testu słówek.


Rozdział 2 ŻYCIERODZINNE I TOWARZYSKIE

TABELA SŁÓWEK Focus 4 rozdział 2 – życie rodzinne i towarzyskie – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Focus 4 rozdział 2 – życie rodzinne i towarzyskie; moduł nauki słówek Z FISZEK. 

NAUKA SŁÓWEK  – Focus 4 rozdział 2 – życie rodzinne i towarzyskie; moduł nauki. 

TEST SŁÓWEK  – Focus 4 rozdział 2 – życie rodzinne i towarzyskie; moduł testu.


Rozdział 3 DOM

TABELA SŁÓWEK Focus 4 rozdział 3 – dom – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Focus 4 rozdział 3 – dom; moduł nauki słówek.

NAUKA SŁÓWEK  – Focus 4 rozdział 3 – dom; moduł nauki słówek. 

TEST SŁÓWEK  – Focus4 rozdział 3 – dom; moduł testu słówek.


Rozdział 4 ZAKUPY I USŁUGI

TABELA SŁÓWEK Focus 4 rozdział 4 – zakupy i usługi – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Focus 4 rozdział 4 – zakupy i usługi; moduł nauki słówek.

NAUKA SŁÓWEK  – Focus 4 rozdział 4 – zakupy i usługi; moduł nauki słówek. 

TEST SŁÓWEK  – Focus 4 rozdział 4 – zakupy i usługi; moduł testu słówek.


Rozdział 5 PRACA

TABELA SŁÓWEK Focus 4 rozdział 5 – praca – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Focus 4 rozdział 5 – praca; moduł nauki słówek.

NAUKA SŁÓWEK  – Focus 4 rozdział 5 – praca; moduł nauki słówek. 

TEST SŁÓWEK  – Focus 4 rozdział 5 – praca; moduł testu słówek.


Rozdział 6 MEDIA

TABELA SŁÓWEK Focus 4 rozdział 6 – media – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Focus 4 rozdział 6 – media; moduł nauki słówek.

NAUKA SŁÓWEK  – Focus 4 rozdział 6 – media; moduł nauki słówek. 

TEST SŁÓWEK  – Focus 4 rozdział 6 – media; moduł testu słówek.


Rozdział 7 NAUKA

TABELA SŁÓWEK Focus 4 rozdział 7 – nauka – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Focus 4 rozdział 7 – nauka; moduł nauki słówek.

NAUKA SŁÓWEK  – Focus 4 rozdział 7 – nauka; moduł nauki słówek. 

TEST SŁÓWEK  – Focus 4 rozdział 7 – nauka; moduł testu słówek.

Pod tym linkiem: Focus 4 język angielski znajdują się zestawy słownictwa do wszystkich dostępnych rozdziałów tego podręcznika.

 


Rozdział 8 PRZYRODA

TABELA SŁÓWEK Focus 4 rozdział 8 – przyroda – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

FISZKI  – Focus 4 rozdział 8 – przyroda; moduł nauki słówek.

NAUKA SŁÓWEK  – Focus 4 rozdział 8 – przyroda; moduł nauki słówek. 

TEST SŁÓWEK  – Focus 4 rozdział 8 – przyroda; moduł testu słówek.


High Note 2

Kolejna nowość w naszym serwisie. Nauka słownictwa do podręcznika High Note 2.

Rozdział pierwszy RODZINA I PRZYJACIELE

TABELA SŁÓWEK rozdział 1 Rodzina i przyjaciele – High Note 2 – zestaw słówek z rozdziału pierwszego do nauki i powtórki w formie tabelarycznej.

FISZKI   rozdział 1 Rodzina i przyjaciele – High Note 2 po przejrzeniu tabeli słownictwa proponujemy zacząć od prostego powtórzenia słówek przez zabawę w odwracane karteczki z wymową.

NAUKA SŁÓWEK rozdział 1 Rodzina i przyjaciele – High Note 2 – moduł nauki słówek. Wpisujemy znaczenie wylosowanego słówka lub zwrotu. Słówka błędnie wpisane wracają do puli słów i mogą być wylosowane ponownie.

TEST SŁÓWEK – rozdział 1 Rodzina i przyjaciele High Note 2 – moduł testu słówek. Jeśli popełnimy błąd nie mamy już możliwości podania poprawnej odpowiedzi.


 Oxford Solutions Intermediate fioletowa.

Język angielski Oxford Solutions IntermediateOxford Solutions Intermediate fioletowa – zakresy tematyczne do podręcznika z języka angielskiego na poziomie intermediate.

Startujemy z nauką słówek z kolejnym podręcznikiem. Tym razem zestaw słownictwa przystosowany dla średnio zaawansowanych z języka angielskiego.

Porcje słówek będą się składać z trzech podstawowych elementów stanowiących uzupełniający się nowy, udoskonalony moduł do nauki słownictwa. Do każdego działu tematycznego przygotowane zostaną: Tabela słówek, Nauka słówek oraz Test słówek.

Dziękujemy wszystkim za współpracę przy opracowaniu list słownictwa. Życzymy miłej nauki i zabawy oraz sukcesu i satysfakcji z nauki języka angielskiego. 

Wszystkie dostępne rozdziały słownictwa do tego podręcznika znaleźć można pod linkiem: Oxford Solutions Intermediate fioletowa – słówka zaprezentowane tematycznie z linkami do poszczególnych działów.


 

Oxford Solutions Intermediate fioletowaRozdział I POWTÓRZENIE

TABELA SŁÓWEK rozdział I – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

NAUKA SŁÓWEK  rozdział I – moduł nauki słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa.

TEST SŁÓWEK  rozdział I – moduł testu słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa.


photo_pokolenieRozdział 1 GENERACJE

TABELA SŁÓWEK rozdział 1 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

NAUKA SŁÓWEK  rozdział 1 – moduł nauki słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa.

TEST SŁÓWEK  rozdział 1 – moduł testu słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa.


Rozdział 2 HOBBY

TABELA SŁÓWEK rozdział 2 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

NAUKA SŁÓWEK  – rozdział 2 moduł nauki słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa.

TEST SŁÓWEK  – rozdział 2 moduł testu słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa.  


man-bodyRozdział 3 CZĘŚCI CIAŁA

TABELA SŁÓWEK rozdział 3 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

NAUKA SŁÓWEK  – rozdział 3 moduł nauki słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa.

TEST SŁÓWEK  – rozdział 3 moduł testu słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa.


 

Rozdział 4 DOM

TABELA SŁÓWEK rozdział 4 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

NAUKA SŁÓWEK  – rozdział 4 moduł nauki słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa.

TEST SŁÓWEK  – rozdział 4 moduł testu słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa.


Rozdział 5 TECHNOLOGIA

język angielski - technologie

TABELA SŁÓWEK rozdział 5 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

NAUKA SŁÓWEK  – rozdział 5 moduł nauki słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa.

TEST SŁÓWEK  – rozdział 5 moduł testu słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa. 

 


face-charakterRozdział 6 CHARAKTER

TABELA SŁÓWEK rozdział 6 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

NAUKA SŁÓWEK  – rozdział 6 moduł nauki słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa.

TEST SŁÓWEK  – rozdział 6 moduł testu słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa. 


Język angielskiRozdział 7 SZTUKA

TABELA SŁÓWEK rozdział 7 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

NAUKA SŁÓWEK  – rozdział 7 moduł nauki słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa.

TEST SŁÓWEK  – rozdział 7 moduł testu słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa. 


język angielskiRozdział 8 KOMUNIKACJA ELEKTRONICZNA

TABELA SŁÓWEK rozdział 8 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

NAUKA SŁÓWEK  – rozdział 8 moduł nauki słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa.

TEST SŁÓWEK  – rozdział 8 moduł testu słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa. 


Rozdział 9 PODRÓŻE

TABELA SŁÓWEK rozdział 9 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

NAUKA SŁÓWEK  – rozdział 9 moduł nauki słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa.

TEST SŁÓWEK  – rozdział 9 moduł testu słówek Oxford Solutions Intermediate fioletowa. 


  Oxford Solutions Upper-Intermediate.

Słownictwo do podręcznika Oxford Solutions Upper-Intermediate zestawione tematycznie i rozdziałami. Jak zwykle tabela słów, moduł do nauki oraz moduł testu.

Rozdział I  POWTÓRZENIE-RODZINA

TABELA SŁÓWEK rozdział I – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

NAUKA SŁÓWEK  – rozdział I moduł nauki słówek Oxford Solutions Intermediate (pomarańczowa).

TEST SŁÓWEK  – rozdział I moduł testu słówek Oxford Solutions Intermediate(pomarańczowa).

Rozdział 1  CZŁOWIEK

TABELA SŁÓWEK rozdział 1 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

NAUKA SŁÓWEK  – rozdział I moduł nauki słówek Oxford Solutions Intermediate (pomarańczowa).

TEST SŁÓWEK  – rozdział I moduł testu słówek Oxford Solutions Intermediate (pomarańczowa).

Rozdział 2  PROBLEMY

TABELA SŁÓWEK rozdział 2 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

NAUKA SŁÓWEK  – rozdział 2 moduł nauki słówek Oxford Solutions Intermediate (pomarańczowa).

TEST SŁÓWEK  – rozdział 2 moduł testu słówek Oxford Solutions Intermediate (pomarańczowa).

Rozdział 3  EMOCJE

TABELA SŁÓWEK rozdział 3 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

NAUKA SŁÓWEK  – rozdział 3 moduł nauki słówek Oxford Solutions Intermediate (pomarańczowa).

TEST SŁÓWEK  – rozdział 3 moduł testu słówek Oxford Solutions Intermediate (pomarańczowa).

Rozdział 4  PODRÓŻOWANIE i TURYSTYKA

TABELA SŁÓWEK rozdział 4 – lista słówek z możliwością selekcji wybranej ilości słówek, ukrywania wybranej kolumny oraz segregowania listy alfabetycznie a, b, c… lub z, y, x …

NAUKA SŁÓWEK  – rozdział 4 moduł nauki słówek Oxford Solutions Intermediate (pomarańczowa).

TEST SŁÓWEK  – rozdział 4 moduł testu słówek Oxford Solutions Intermediate (pomarańczowa).


 

 


Słownictwo maturalne – tematycznie

longman_rep_maleĆwicz SŁOWNICTWO na podstawie repetytorium OXFORD,

SŁOWNICTWO LONGMAN W OPARCIU O REPETYTORIUM MATURALNE LONGMAN.

Słownictwo podzielone jest tematycznie: 1. Człowiek 2. Dom 3. Szkoła 4. Praca 5. Żywienie, 6. Życie rodzinne i towarzyskie, 7. Zakupy i usługi, 8. Podróżowanie i turystyka, 9. Kultura, 10. Sport,11. Zdrowie 12. Nauka i technika, 13. Świat przyrody . 14. Państwo i społeczeństwo Pod powyższymi linkami zapraszamy do nauki słownictwa z języka angielskiego. Przeczytajcie INSTRUKCJĘ. Powodzenia.


NEW MATURA SOLUTIONS PRE-INTERMEDIATE

Ćwicz SŁOWNICTWO. Pod tym linkiem znajdują się ćwiczenia słownictwa do matury z podręcznika NEW MATURA SOLUTIONS. Po załadowaniu tabeli słówek szukajcie linku do dodatkowych ćwiczeń na słownictwo do poszczególnych rozdziałów.

NEW MATURA SOLUTIONS INTERMEDIATE (fioletowa)

Ćwicz SŁOWNICTWO. W tej zakładce znajdują się ćwiczenia słownictwa do matury z podręcznika NEW MATURA SOLUTIONS INTERMEDIATE. Po załadowaniu tabeli słówek szukajcie linku do dodatkowych ćwiczeń na słownictwo do poszczególnych rozdziałów. Obecnie dostępne 8 rozdziałów. Możecie ćwiczyć słownictwo w tematach: Moda i styl ubierania, konflikty, praca, ciało i umysł, nasza przyszłość, dom i ogród, relacje i stosunki oraz globtrotters.

Oxford MATURA SOLUTIONS PRE-INTERMEDIATE

Ćwicz SŁOWNICTWO. W tej zakładce pojawiać się będą ćwiczenia słownictwa do matury z podręcznika MATURA SOLUTIONS. Obecnie rozdziały 7, 8, 9 i 10.

Oxford MATURA SOLUTIONS INTERMEDIATE (fioletowa)

W tej zakładce pojawiać się będą ćwiczenia słownictwa do matury z podręcznika MATURA SOLUTIONS INTERMEDIATE. Na początek SŁOWNICTWO. Słownictwo z 10-ciu rozdziałów.

 New Matura Solutions UPPER-INTERMEDIATE (pomarańczowa).

New Matura Solutions słówka – pod linkiem można znaleźć wszystkie zestawy do nauki słownictwa z poziomu Upper-Intermediate.


new-matura-solutions-squer

 

Rozdział pierwszy Opisywanie charakteru

TABELA SŁÓWEK upper-intermediate (74 słówka)

 

NAUKA SŁÓWEK  upper-intermediate New Matura Solutions Oxford – moduł nauki słówek.

TEST SŁÓWEK upper-intermediate New Matura Solutions Oxford – moduł testu słówek.


Przez zabawę, metodą chwyć i upuść można uczyć się tych list słówek pod linkiem:question-679997_640

DOPASUJ SŁÓWKA  poziom upper-intermediate New Matura Solutions Oxford – dopasuj metodą chwyć i upuść.

Trochę trudniej będzie pod linkiem, gdzie trzeba wpisać znaczenie ośmiu wylosowanych słówek. 

WPISZ SŁÓWKA  poziom upper-intermediate New Matura Solutions Oxford – wpisz znaczenie losowo wybranych słówek na poziomie podstawowym.


Rozdział drugi Finanseeuro-finans

TABELA SŁÓWEK upper-intermediate (70 słówka) 

NAUKA SŁÓWEK  upper-intermediate New Matura Solutions Oxford upper intermediate słówka – moduł nauki.

TEST SŁÓWEK upper-intermediate New Matura Solutions Oxford upper intermediate słówka – moduł testu.


Przez zabawę, metodą chwyć i upuść można uczyć się tych list słówek pod linkiem:

DOPASUJ SŁÓWKA  New Matura Solutions Oxford upper intermediate – dopasuj metodą chwyć i upuść.

Trochę trudniej będzie pod linkiem, gdzie trzeba wpisać znaczenie ośmiu wylosowanych słówek. 

WPISZ SŁÓWKA  New Matura Solutions Oxford upper intermediate – wpisz znaczenie losowo wybranych słówek.


Rozdział trzeci RODZINA I KONFLIKTY MIĘDZYPOKOLENIOWE

TABELA SŁÓWEK upper-intermediate (94 słówka i zwroty) New Matura Solutions słówka

NAUKA SŁÓWEK  upper-intermediate New Matura Solutions Oxford upper intermediate słówka – moduł nauki.

TEST SŁÓWEK upper-intermediate New Matura Solutions Oxford upper intermediate słówka – moduł testu.


Przez zabawę, metodą chwyć i upuść można uczyć się tych list słówek pod linkiem:

DOPASUJ SŁÓWKA  New Matura Solutions Oxford upper intermediate – dopasuj metodą chwyć i upuść.

Trochę trudniej będzie pod linkiem, gdzie trzeba wpisać znaczenie ośmiu wylosowanych słówek. 

WPISZ SŁÓWKA  New Matura Solutions Oxford upper intermediate – wpisz znaczenie losowo wybranych słówek.


Rozdział czwarty ŚWIAT POLITYKI

TABELA SŁÓWEK upper-intermediate (83 słówka i zwroty) Słownictwo New Matura Solutions Oxford upper intermediate rozdział 4

 

NAUKA SŁÓWEK  upper-intermediate New Matura Solutions Oxford upper intermediate słówka – moduł nauki.

TEST SŁÓWEK upper-intermediate New Matura Solutions Oxford upper intermediate słówka – moduł testu.


Przez zabawę, metodą chwyć i upuść można uczyć się tych list słówek pod linkiem:

DOPASUJ SŁÓWKA  New Matura Solutions Oxford upper intermediate – dopasuj metodą chwyć i upuść.

Trochę trudniej będzie pod linkiem, gdzie trzeba wpisać znaczenie ośmiu wylosowanych słówek. 

WPISZ SŁÓWKA  New Matura Solutions Oxford upper intermediate – wpisz znaczenie losowo wybranych słówek.

 

Powrót na górę


QUIZY – Język angielski.

question-mark-65833_1280

Quiz Sprawdź swoją wiedzę ogólną z gramatyki i kulturoznawstwa brytyjskiego i innych krajów anglojęzycznych. Zmierz się z czasem, który jest ograniczony. Powodzenia!!!

Quiz 1 czerwca 2011 . Kolejna propozycja quizu z jakim zmierzyć się może każdy, kto interesuje się językiem angielskim, historią i innymi zagadnieniami związanymi z realioznawstwem Anglii. Zapraszam!

Quiz Bożonarodzeniowy” Zapraszamy do multimedialnej i multikulturowej zabawy o tematyce świątecznej.

Quiz 2012 „I know everything” . Kolejna edycja quizu dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę m.in. z realioznawstwa Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Quiz 2013 „I know everything” – obejmujący wiedzę z realioznawstwa Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych – edycja czwarta.

Quiz na Boże Narodzenie 2014 – propozycja zabawy językowej związanej ze świętami Bożego Narodzenia.

Quiz 2014 „I know everything” – kolejna edycja popularnego quizu obejmującego realioznawstwo obszaru anglojęzycznego.

Quiz 2015 „I know everything” – kolejna edycja popularnego quizu obejmującego realioznawstwo obszaru anglojęzycznego.

Master of Vocabulary 2015 – pierwsza edycja quizu z języka angielskiego na znajomość słownictwa, zwrotów frazeologicznych kolokacji i idiomów.

Czy znasz angielskie czasowniki nieregularne? Quiz. Jeśli uważasz że znasz czasowniki nieregularne w języku angielskim spróbuj swoich sił w quizie.

Quiz 2016 „I know everything” – kolejna edycja popularnego quizu obejmującego realioznawstwo obszaru anglojęzycznego.

Master of Vocabulary 2016 – druga edycja quizu z języka angielskiego na znajomość słownictwa, zwrotów frazeologicznych kolokacji i idiomów. Quiz zawiera zagadnienia z wszystkich 14 zakresów tematycznych obowiązujących do matury z języka angielskiego.

Quiz – Tłumaczenie – znajomość środków językowych.

Quiz – Tłumaczenie znajomość środków językowych(2)

Quiz – Ćwiczenia gramatyczne na tłumaczenie częściowe język angielski poziom rozszerzony (3).

Quiz „I know everything” – edycja 2017.

Quiz „I know everything” – edycja 2018.

Konkurs leksykalny do podręcznika Focus 2 – edycja 2018.

Przysłowia i idiomy – quiz z 2019r.

   

Powrót na górę


PRZYDATNE ZWROTY I KOLOKACJE z języka angielskiego do matury ustnej i nie tylko.

Kolokacje – co to takiego – teoria.

Kolokacje z czasownikami „make” i „do” – tabela przykładowych kolokacji i zdania.

Agreeing and disagreeing – zgoda – brak zgody lista przydatnych pytań i zwrotów gdy chcemy wyrazić naszą zgodę lub nie zgodzić się ze zdaniem naszego rozmówcy.

Job interviews questions – wywiad z pracownikiem – zwroty przydatnch w szukaniu pracy.

Polite forms of address – uprzejme formy zwracania się do innych.. Zwroty te możecie wykorzystywać odgrywając scenki i przygotowując się do matury ustnej z języka angielskiego.

Invitations – zaproszenia . Jakich zwrotów użyć, gdy chcemy kogoś zaprosić na uroczystość czy też wspólne spędzenie wolnego czasu a jakich, gdy musimy odmówić przyjęcia zaproszenia z jakiegoś powodu.

Arranging to meet – Planowanie spotkań – tabela zwrotów.

Giving opinions – Wyrażanie opinii – tabela zwrotów.

Making a complaint – składanie reklamacji – zwroty używane do składania zażaleń i reklamacji.

Wyrażanie entuzjazmu – Expressing enthusiasm – za pomocą tych zwrotów wyrazisz entuzjazm lub jego brak dla jakiegoś projektu, pomysłu lub przedsięwzięcia.

Rozmowy o przeszłości – Talking about the past – Zwroty pomogą w opisie aktywności z minionego weekendu.

U lekarza – Pytania i porady lekarskie.

Opis obrazka – Zwroty pomocne przy opisie zdjęcia, obrazka lub ilustracji w języku angielskim.

Zwiedzanie miasta – Zwroty pomocne podczas zwiedzania miast i miasteczek.

Relacjonowanie – Narrative – Zwroty konieczne do opowiadania o wydarzeniach z przeszłości. Umiejętność sprawdzana podczas matury ustnej.

Plany i sugestie – Tabela zwrotów z tłumaczeniem, którą możecie wykorzystać na ustnym egzaminie maturalnym podczas rozmowy z odgrywaniem roli.

Zastanawianie się – Granie na zwłokę, zastanawianie sie, granie na czas, myślenie, co powiedzieć w danej sytuacji komunikacyjnej to to nieodłączne strategie porozumiewania się. Link prowadzi do tabeli zwrotów, które można zastosować w takich okolicznościach.

Reagowanie na opowieść – Czasem oczekuje się od nas reakcji językowej po wysłuchaniu historii, opowiadania, dowcipu itp. Zwroty zebrane tutaj ułatwią nam to zadanie.

Rozpoczynanie rozmowy, konwersacji i reakcje – starting a conversations and reactions – Jak rozpocząć i prowadzić rozmowę oraz reagować na wypowiedzi rozmówcy. Zwroty przydatne podczas matury ustnej z języka angielskiego.

Reklamacja – Reklamowanie towarów i usług oraz wyrażanie niezadowolenia w rozmowie z pracownikiem firmy usługowej.

Testy gimnazjalne – archiwum.

Powrót na górę


Inne ciekawostki

Skróty używane potocznie w języku angielskim w listach , chatach, SMS-ach, mailach itp.Kontakt

[contact-form-7 id=”fd2978c” title=”Formularz 1″]

Powrót na górę