Niemieckie czasowniki nieregularne


Niemieckie czasowniki nieregularne.

Dla przypomnienia zamieszczamy wpis z linkami do podstawowej tabeli czasowników nieregularnych z języka niemieckiego. Ćwiczenia na zapamiętywanie zaplanowane są w sposób progresywny. Początkowo uczymy się przez zabawę, a w dalszej kolejności  przechodzimy do trudniejszych ćwiczeń.

Wpis polecamy w szczególności wszystkim tym, którzy uczą się obecnie niemieckich czasów przeszłych Präteritum/Imperfekt oraz czasu Perfekt. Oczywiści można także odświeżyć swoją wiedzę i powtórzyć sobie formy podstawowe udowadniając sobie, że znamy niemieckie czasowniki nieregularne.

Fiszki niemieckie czasowniki nieregularne.Tabela czasowników nieregularnych język niemiecki – tutaj uczymy się słówek w wersji tabelarycznej z możliwością sortowania, wyszukiwania i porcjowania słówek do nauczenia. Nowość Fiszki – tabela niemieckich czasowników nieregularnych.  Nauka czasowników nieregularnych (72 czasowniki) – pod tym linkiem możemy utrwalić zakres słownictwa wpisując formy podstawowe wylosowanego czasownika. Jeśli popełnimy błąd możemy go poprawić i słówko losowane jest tak długo, aż wprowadzimy jego formy poprawnie. Test czasowników nieregularnych (72 czasowniki) – gdy już umiemy słówka z tabeli wykonujemy samodzielny test. Na końcu otrzymamy ocenę.  Nowość Język niemiecki – tabela czasowników nieregularnych test/quiz – Jeszcze inna propozycja na sprawdzenie znajomości niemieckich czasowników nieregularnych w formie testu / quizu. 20 losowo wybranych czasowników i czas testu ograniczony do 5 minut. Jeśli podacie swój adres mailowy otrzymacie szczegółowe wyniki testu na skrzynkę mailową.

 

Kliknij i pobierz plik worda uproszczona, podstawowa tabela niemieckich czasowników nieregularnych.


Merula