Słowo dnia Word of the Day


Słowo dnia Word of the Day

Od teraz na portalu merula.pl dostępna będzie propozycja  często pojawiająca się na innych portalach językowych – Słowo dnia Word of the Day. Jest to propozycja dla średnio zaawansowanych językowo będąca dobrym sposobem na poszerzenie znajomości słownictwa.

Proponowane słowo dnia, jak widać poniżej, zawiera definicje semantyczną wraz z wymową. Ponadto pojawia się synonim słówka oraz przykład użycia. Jest to dobry sposób na naukę słownictwa, ponieważ dzięki temu, że fraza pojawia się w pewnym kontekście łatwiej jest ją zapamiętać. W pewnym sensie słowo pojawia się w naturalnej sytuacji z życia wziętej przez co zostaje przyswojone w pewnym otoczeniu semantycznym.

Słowo dnia Word of the DayCała zabawa polega na tym, że przyswajamy sobie słówko tak, jak gdyby było było w pewnym sensie obrazem. Bardzo ważna jest też wymowa. Wielokrotnie spotykamy się z doświadczeniami uczących się języka angielskiego, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach z kolosalną różnicą w wymowie, którą przyswoili sobie podczas “szkolnej” nauki języka w zderzeniu z uliczną rzeczywistością i brzmieniem słowa użytego przez native speaker’a przykładowo na ulicy w Londynie.

Zachęcamy do śledzenia proponowanych słówek dnia i uczenia się języka obcego nie tylko do szkoły czy do matury. Bo to za mało. 

Słowo dnia Word of the Day.


Word of the Day

diatribe

Definition: A bitter, abusive denunciation.
Synonyms: fulmination


 Merula

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *