Perfekt 1 rozdział 5 nauka online – klasy 1c 1d


Perfekt 1 rozdział 5 nauka online

#ZostańWDomu

Z uwagi na zaistniałą sytuację zapraszam wszystkich uczniów uczących się z podręcznika Perfekt 1 do nauki i powtórzenia materiału w sposób interaktywny. Ćwiczenia przygotowano dla klas 1c i 1d ale nic nie stoi na przeszkodzie aby inne klasy i inni użytkownicy portalu korzystali z ćwiczeń.

W tym wpisie pojawiać się będą linki do ćwiczeń które należy wykonać w ramach samodzielnego przygotowania się do umówionego sprawdzianu wiadomości z języka niemieckiego z rozdziału 5 tego podręcznika.

Na początek ćwiczenie w ramach poprawy ostatniej kartkówki.

Perfekt 1 rozdział 5 poprawa kartkówki – bardzo proszę o przeczytanie poleceń i wykonanie ćwiczeń oraz zrobienie notatek.


Zapraszam do nauki słówek z rozdziału piątego do podręcznika  Perfekt 1 – język niemiecki . 

Słownictwo związane jest tematycznie z wyjściem do kina, kawiarni i nawiązywaniem kontaktów towarzyskich. Uczymy się nazw potraw i napojów. Ponadto uczymy się podawać informacje w odpowiedzi na pytanie „Czy masz czas, ochotę?”. Umawiamy się i zawieramy nowe przyjaźnie.

W tym zestawie znajdują się 84 słówka i zwroty. Pamiętajcie o konieczności uczenia się rzeczowników z rodzajnikami określonymi der, die, das. Naukę można zacząć od zapoznania się z tabelą słówek pod linkiem Perfekt 1 rozdział 5 słówka.

Następnie w kolejności proponuję naukę z fiszek Perfekt 1 słówka rozdział 5 fiszki . Przeczytajcie proszę instrukcję, jak korzystać z fiszek. Nowością jest możliwość odsłuchania słówka lub zwrotu w języku niemieckim. Uwaga: jeśli nie działa odtwarzanie fiszek w waszej przeglądarce spróbujcie otworzyć stronę w przeglądarce „Chrom”.

Gdy umiemy już zakres słownictwa skorzystać można z modułów nauki Perfekt 1 rozdział 5 słówka nauka i testowania znajomości słownictwa Perfekt 1 rozdział 5 słówka test.

Lista słów powiązana jest z budową i zawartością podręcznika. Pamiętajcie, że wiele słówek może mieć więcej niż jedno znaczenie. W konkretnym tekście podręcznika słówko może znaczyć coś innego niż przykładowo tekście artykułu w gazecie.