Meine Welttour 3 rozdział 6 nauka słownictwa


Meine Welttour 3 rozdział 6 nauka słownictwa.

 

Zapraszam do nauki słówek z rozdziału szóstego do podręcznika  Meine Welttour 3  – język niemiecki . 

Słownictwo związane jest tematycznie techniką, technologią i nowoczesnymi urządzeniami ułatwiającymi na codzienne funkcjonowanie. Uczymy się nazw przedmiotów i urządzeń.

W tym zestawie znajduje się 108 słówek i zwrotów. Pamiętajcie o konieczności uczenia się rzeczowników z rodzajnikami określonymi der, die, das. Naukę można zacząć od zapoznania się z tabelą słówek pod linkiem Meine Welttour 3 rozdział 6 słówka.

Następnie w kolejności proponuję naukę z fiszek Meine Welttour 3 rozdział 6 fiszki . Przeczytajcie proszę instrukcję, jak korzystać z fiszek. Nowością jest możliwość odsłuchania słówka lub zwrotu w języku niemieckim. Uwaga: jeśli nie działa odtwarzanie fiszek w waszej przeglądarce spróbujcie otworzyć stronę w przeglądarce „Chrom”.

Gdy umiemy już zakres słownictwa skorzystać można z modułów nauki Meine Welttour 3 rozdział 6 słówka nauka i testowania znajomości słownictwa Meine Welttour 3 rozdział 6 słówka test.

Lista słów powiązana jest z budową i zawartością podręcznika. Pamiętajcie, że wiele słówek może mieć więcej niż jedno znaczenie. W konkretnym tekście podręcznika słówko może znaczyć coś innego niż przykładowo tekście artykułu w gazecie.