Fotografie krajobrazów Hińczowy StawFotografie krajobrazów Hińczowy Staw.

W ostatniej aktualizacji fotografii w kategorii krajobrazów zapraszamy was m.in. do magicznego miejsca w Tatrach Wysokich dokąd poniosły nas nogi pewnego słonecznego, jesiennego weekendu. Wielki Staw Hińczowy to jeden ze stawów tatrzańskich, który znajdziecie w Dolinie Hińczowej. Staw położony jest na wysokości 1944,8 m n.p.m. i graniczy od północy z Mięguszowieckimi Szczytami. W informacjach dla turystów podano, że Wielki Staw Hińczowy ma powierzchnię 20,08 ha i 53,7 m głębokości. Jest  też największym i najgłębszym stawem w Tatrach Wysokich Słowacji oraz czwartym co do wielkości i trzecim co do głębokości stawem w Tatrach.

IMG_8156

Wielki Staw Hińczowy


Ponadto w galerii krajobrazów zobaczycie zdjęcia z Gór Stołowych m.in. Szczeliniec Wielki, czyli najwyższy szczyt (919 m n.p.m.) w Górach Stołowych. Należy on do Korony Gór Polski i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów, z rezerwatem krajobrazowym i tarasami widokowymi z panoramą Sudetów. W Parku Narodowym Gór Stołowych byliśmy po raz pierwszy i chociaż sami jesteśmy “Góralami” (z przymrużeniem oka), to zrobiły na nas duże wrażenie. Poznaliśmy także fantastycznych gospodarzy “Rysiówki”, których serdecznie pozdrawiamy (psy też :)).

IMG_7472

Park Narodowy Gór Stołowych

Inne zdjęcia w galerii krajobrazów dodane w ostatnim czasie to wspomnienia z wakacji. Z pewnością wszyscy rozpoznają Malbork oraz piękne zachody słońca nad Bałtykiem. Zapraszamy Fotografie krajobrazów.

Merula

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *