Dzięcioł zielony


Dzięcioł zielony

Andrzej pochwalił się spotkaniem z przepięknym dzięciołem zielonym (Picus viridis). Dziękujemy z przesłanie zdjęć. Gratulujemy spotkania i ujęć. Dzięcioł zielony jest bardzo skryty i płochliwy. Nam nie udało się jeszcze zrobić zdjęcia tego dzięcioła w zadowalającej jakości, choć spotykaliśmy go wielokrotnie. W naszej galerii można obejrzeć za to inne dzięcioły. Zapraszamy.

Oprócz dzięcioła zielonego w galerii ptaków przedstawiamy zdjęcia samca nurogęsi (Mergus merganser) oraz stadko podrywających się ze stawu cyranek. Dzięki temu, że w naszym nieodległym otoczeniu znajdują się zbiorniki wodne możemy podziwiać ciekawe gatunki ptaków wodnych właśnie teraz gdy zimują na szeroko rozumianym południu. Żeby zobaczyć niektóre gatunki zimujące „u nas” trzeba przejechać nierzadko kilka tysięcy kilometrów. Zapraszamy do galerii fotografii.

Nurogęś

Nurogęś

 


Po raz kolejny przypominamy o dokarmianiu ptaków. Jet mroźno i spadł śnieg. W tych warunkach ptaki mają problemy z dostępem do pokarmu i wody. Pamiętajcie o ptakach.


Merulka Merula

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four − 1 =