Angielski Matura próbna 12-2014Angielski Matura próbna 12-2014

W dniu dzisiejszym opublikowana i przeprowadzona została matura próbna z języka angielskiego według nowych standardów, które będą obowiązywać na maturze z języków obcych nowożytnych już od maj 2015 roku. Z pewnością jesteście zainteresowani tym, jak wyglądał arkusz egzaminacyjny. Warto zmierzyć się z tym zestawem jeszcze raz na spokojnie lub jeśli czeka was matura w najbliższych latach po prostu poćwiczyć na oryginalnych zestawach maturalnych przygotowanych przez CKE.

Zadania maturalne

Zadania maturalne

Nowością w tegorocznych zestawach maturalnych są ćwiczenia sprawdzające umiejętność rozpoznawania i stosowania różnych struktur gramatyczno-leksykalnych. Dla wielu sam termin może być odpychający i odstraszający, ale nie taki diabeł straszny jak go malują. Wszystko można wyćwiczyć.

W chwili obecnej dysponujemy tylko arkuszem egzaminacyjnym oraz transkrypcją tekstów na słuchanie z dzisiejszego egzaminu. W najbliższym czasie po zdobyciu ścieżek dźwiękowych przygotujemy dla was jak zwykle zestawy ćwiczeń interaktywnych z odpowiedziami na podstawie tego zestawu. Poniżej zamieszczamy linki do plików:

  Angielski Matura próbna 12-2014 – arkusz egzaminacyjny.

  Angielski Matura próbna 12-2014 transkrypcja tekstów na słuchanie.

 

 

Merulka