Perfekt 1 rozdział 3 nauka słownictwa


Perfekt 1 rozdział 3 nauka słownictwa.

 

Zapraszam do nauki słówek z rozdziału trzeciego do podręcznika  Perfekt 1 – język niemiecki . 

Słownictwo związane jest tematycznie z „czasem wolnym – FREIZEIT”. Uczymy się nazw miesięcy, pór roku oraz świąt i uroczystości. Ponadto uczymy się podawać informacje w odpowiedzi na pytanie „Kiedy – wann?” – okoliczniki czasu.. Podajemy informację na temat sposobów spędzania wolnego czasu, czynności wykonywane i ich częstotliwość.

W tym zestawie znajduje się 88 słówek i zwrotów. Pamiętajcie o konieczności uczenia się rzeczowników z rodzajnikami określonymi der, die, das. Naukę można zacząć od zapoznania się z tabelą słówek pod linkiem Perfekt 1 rozdział 3 słówka.

Następnie w kolejności proponuję naukę z fiszek Perfekt 1 słówka rozdział 3 fiszki . Przeczytajcie proszę instrukcję, jak korzystać z fiszek. Nowością jest możliwość odsłuchania słówka lub zwrotu w języku niemieckim.

Gdy umiemy już zakres słownictwa skorzystać można z modułów nauki Perfekt 1 rozdział 3 słówka nauka i testowania znajomości słownictwa Perfekt 1 rozdział 3 słówka test.

Lista słów powiązana jest z budową i zawartością podręcznika. Pamiętajcie, że wiele słówek może mieć więcej niż jedno znaczenie. W konkretnym tekście podręcznika słówko może znaczyć coś innego niż przykładowo tekście artykułu w gazecie.