Parafraza zdań matura rozszerzona język angielski


Parafraza zdań matura rozszerzona język angielski.

Parafraza zdań matura rozszerzona język angielski. Jedną ze sprawdzanych umiejętności podczas egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym jest umiejętność parafrazowania.

Jak wiadomo parafraza jest swobodną przeróbką tekstu lub tłumaczenia, która rozwija lub modyfikuje treść oryginału, zachowując jednak jego zasadniczy sens.

Parafraza zdań matura rozszerzona język angielskiUmiejętność tę należy jednak ćwiczyć, gdyż nie każdy abiturient radzi sobie z tego typu zadaniami. Bez wątpienia trzeba wykazać się dosyć zaawansowaną znajomością języka obcego, by móc wykonywać tego typu przekształcenia. Oczywiście można też tego typu umiejętności wyćwiczyć i doskonalić. W tym celu proponujemy ćwiczenie na parafrazę.

Ćwiczenie składa się z 30 przykładów. Są to zdania, w których należy wpisać wymagany fragment używając odpowiedniej struktury gramatycznej i podanej sentencji. Wymagana jest pełna poprawność gramatyczna i ortograficzna. Można wpisać od dwóch do maksymalnie sześciu wyrazów.

 

 

 


 

Przykład:

 I moved to Poland ten years ago. HAVE

I have been living in Poland for ten years.


 

Za każdym razem losowanych jest 5 przykładów.

Po wypełnieniu wszystkich luk pojawi się u dołu ćwiczenia przycisk „sprawdź”. Tym samym otrzymujemy natychmiastową odpowiedź, czy nasze rozwiązanie jest poprawne.


Merulka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + twelve =