Merulka - Język niemiecki dla dzieci i młodzieży



GRY I ZABAWY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO. WITAJ.

AKTUALNOŚCI


Uwaga! ta strona jest stroną archiwalną. Najnowsze wpisy w dziale dla uczących się języka niemieckigo oraz wszystkie ćwiczenia interaktywne zobaczysz na stronie język niemiecki w nowej odsłonie. Zapraszamy.

Uwaga! ta strona jest stroną archiwalną. Najnowsze wpisy w dziale dla uczących się języka angielskiego oraz wszystkie ćwiczenia zobaczysz na stronie język angielski w nowej odsłonie. Zapraszamy.

Data wpisu: 30.09.2014
Aktualności język niemieckiWelttur 3 - rozdział 5 - ćwiczenia - zestaw ćwiczeń przed sprawdzianem obejmuje odmianę czasownika i dobieranie właściwego czasownika ze względu na jego znaczenie. Zwroty językowe tematycznie związane z ochroną środowiska oraz tryb przypuszczający Konjunktiv II czasowników "sein" (wäre), "haben" (hätte) oraz "werden" (würde) z bezokolicznikiem.

Data wpisu: 24.09.2014
Aktualności język angielski Wskazówki pomocy i rekomendacja - Łukasz przygotował zwroty przydatne przy udzielaniu wskazówek i rekomendacji w języku angielskim.

Data wpisu: 17.09.2014
Aktualności język niemiecki Już od początku roku szkolnego pracujemy nad doskonaleniem słownictwa. Andrzej z 3g przygotował listę słówek do rozdziału pierwszego z podręcznika Welttour 4. Zachęcamy do pracy z ćwiczeniami interaktywnymi. Na dopasowanie i wpisanie znaczenia losowo wybranych słówek. Lista zawiera około 270 słówek i zwrotów. To dość sporo, ale większość słownictwa to znane i wielokrotnie już na tym etapie powtarzane jednostki. Zachęcamy do powtórek. Link do ćwiczeń i tabeli słówek znaleźć można w nowej zakładce WELTTOUR IV w dziale z językiem niemieckim.

Data wpisu: 06.06.2014
Aktualności język niemiecki Zgodnie z obietnicą udostępniamy interaktywne ćwiczenia z Matura 2014 z języka niemieckiego wraz z rozwiązaniami i nagraniami ścieżki dźwiękowej. pdf Matura podstawowa z języka niemieckiego maj 2014 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura podstawowa 2014 - język niemiecki. Link Słuchanie prowadzi do pierwszego ćwiczenia sprawdzającego umiejętność rozumienia tekstu słuchanego. Linki do kolejnych zadań z zestawu można znaleźć w menu na górze strony. Można też poćwiczyć czytanie z tego zestawu maturalnego.

Data wpisu: 30.05.2014
Aktualności język angielski Quiz 2014 "I know everything" - dostępna jest już piąta edycja quizu obejmującego wiedzę o języku angielskim i zagadnienia z realioznawstwa krajów anglojęzycznych (Wielka Brytania, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej i Australia). Zapraszamy do rozwiązywania zadań.

Data wpisu: 13.05.2014
Aktualności język niemiecki Matura 2014 pdf Matura podstawowa z języka niemieckiego maj 2014 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura podstawowa 2014 - język niemiecki. Już wkrótce nagrania i odpowiedzi z ćwiczeniami interaktywnymi do części podstawowej jak również do części rozszerzonej egzaminu maturalnego z języka niemieckiego.

Data wpisu: 08.05.2014
Aktualności język angielski Szczególnie przyszłorocznych maturzystów zachęcamy do zapoznania się z aktualnym arkuszem Matura pisemna z języka angielskiego 2014 na poziomie podstawowym. Transkrypcja - część egzaminu z zadaniami na słuchanie. Słuchanie - nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami i rozwiązaniem. Czytanie - zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego. Sugerowane odpowiedzi - jeśli nie potraficie sami wykonać ćwiczeń można skorzystać z klucza.
Matura 2014 Nowość część rozszerzona. pdf Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2014 - Arkusz 1, pdf Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2014 - Arkusz 2 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura rozszerzona 2014 - język angielski. Struktury gramatyczno-leksykalne , Słuchanie - nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami i rozwiązaniem. Czytanie - zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego. Sugerowane odpowiedzi - jeśli nie potraficie sami wykonać ćwiczeń można skorzystać z klucza.

Data wpisu: 30.04.2014
Aktualności język angielski Zgodnie z obietnicą zamieszczamy nagrania z ćwiczeniami interaktywnymi do matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym z 2011 roku z rozwiązaniem. Matura 2011 Nowość część rozszerzona. pdf Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2011 - Arkusz 1, pdf Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2011 - Arkusz 2 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura rozszerzona 2011 - język angielski Egzamin maturalny z języka angielskiego Poziom rozszerzony – część I ćwiczenie 1 - struktury gramatyczno leksykalne (dwa ćwiczenia) oraz część 2 nagrania z ćwiczeniami interaktywnymi - słuchanie (3 ćwiczenia) i czytanie(trzy ćwiczenia).

Data wpisu: 29.04.2014
Aktualności język angielski Z uwagi na liczne prośby zamieszczamy zaległe nagrania z ćwiczeniami interaktywnymi do matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. W zakładce MATURA od dawna dostępne są do pobrania arkusze wraz z transkrypcją. Uzupełniamy je o nagrania oraz ćwiczenia z rozwiązaniem. pdf Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2012 - Arkusz 1, pdf Matura rozszerzona z języka angielskiego maj 2012 - Arkusz 2 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura rozszerzona 2012 - język angielski Egzamin maturalny z języka angielskiego poziom rozszerzony – część I ćwiczenie 1 - struktury gramatyczno leksykalne (dwa ćwiczenia) oraz część 2 nagrania z ćwiczeniami interaktywnymi - słuchanie (3 ćwiczenia) i czytanie(trzy ćwiczenia). Wszystkie ćwiczenia z rozwiązaniami. Zaglądajcie do naszego portalu. Jeszcze przed długim weekendem zamieścimy będące w przygotowaniu nagrania z ćwiczeniami z matury na poziomie rozszerzonym z języka angielskiego z 2011 roku.

Data wpisu: 29.04.2014
Aktualności język niemiecki Plik mp3 do pobrania z pozdrowieniami dla klasy 1d ze szczególną dedykacją dla Karoliny .

Data wpisu: 28.04.2014
Aktualności język angielski Kolejna propozycja dla wszystkich, którzy intensywnie ćwiczą umiejętności językowe przed nadchodzącą maturą z języka angielskiego. Proponujemy nagrania maturalne i arkusz pdf Matura podstawowa z języka angielskiego maj 2007 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura podstawowa maj 2007 - język angielski. Słuchanie - nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami podzielone na poszczególne zadania. Czytanie - zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego.

Data wpisu: 25.04.2014
Aktualności język angielski W naszym portalu językowym dostępny jest już aktualny arkusz Pobierz plik arkusza w formacie pdf Egzamin gimnazjalny - Język angielski - arkusz poziom podstawowy 2014 i Pobierz plik arkusza w formacie pdf Transkrypcja tekstów nagrań - język angielski - poziom podstawowy 2014 Zachęcamy wszystkich do poddania się testowi . Doszły nas słuchy, że tegoroczny egzamin gimnazjalny odbywał się w radosnej atmosferze za sprawą nagrań, których wkrótce będziecie mogli posłuchać na naszych stronach.

Data wpisu: 25.04.2014
Aktualności język niemiecki Podobnie jak w przypadku języka angielskiego zachęcamy do zapoznania się z aktualnym arkuszem gimnazjalnym z języka niemieckiego. Pobierz plik arkusza w formacie pdf Egzamin gimnazjalny - Język niemiecki - arkusz poziom podstawowy 2014 oraz Pobierz plik arkusza w formacie pdf Transkrypcja tekstów nagrań - język niemiecki - poziom podstawowy 2014. Lektura obowiązkowa dla przyszłorocznych gimnazjalistów.

Data wpisu: 24.04.2014
Aktualności język angielskiZachęcamy do pracy z oryginalnymi nagraniami i ćwiczeniami maturalnymi tym bardziej, że zbliża się termin kolejnego egzaminu dojrzałości. Zobaczcie jak wyglądała matura w maju 2008 roku w część podstawowej pdf Matura podstawowa z języka angielskiego maj 2008 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura podstawowa maj 2008 - język angielski. Słuchanie - nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami. Czytanie - zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego.

Data wpisu: 02.04.2014
Aktualności język angielski Klasa 1 f przygotowała kolejny zestaw słówek do podręcznika Succes. Rozdział 7 tematycznie porusza zagadnienia świata przyrody. Znajdziecie w nim tematykę proekologiczną oraz związaną z nowoczesnymi technikami i technologiami. Uczymy się i bawimy dopasowując znaczenie losowych słówek lub wpisując ich znaczenie.

Data wpisu: 27.03.2014
Aktualności język angielski  Matury próbne i zestawy maturalne cieszą się wśród użytkowników tego portalu dużym powodzeniem i zainteresowanie. Proponujemy kolejny zestaw sprzed dwóch lat. Matura 2012 poprawa sierpień część podstawowa pdf Matura podstawowa poprawkowa z języka angielskiego sierpień 2012 - Kliknij i pobierz plik pdf z zadaniami egzaminu maturalnego oraz pdf Transkrypcja tekstu - słuchanie - matura podstawowa sierpień 2012 - język angielski. Słuchanie - nagrania z interaktywnymi ćwiczeniami. Czytanie - zadania sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu czytanego.

Data wpisu: 16.03.2014
Aktualności język niemiecki Welttour 3 - Rozdział 4 - słówka - przygotowana przez Andrzeja lista około 150 słówek z rozdziału 4 tematycznie związana z zakupami. Produkty spożywcze, miejsca dokonywania zakupów, zwroty.

Data wpisu: 11.03.2014
Aktualności język niemiecki Quiz Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych - pod tym linkiem znajdziecie najnowsze zadania konkursowe, z którymi zmierzyli się we wtorek 11.03.2014 r. uczestnicy I Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych w ZSZ1 im. KEN. Wszystkich, uczestników konkursu zapraszamy na ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród (w tym nagród pocieszenia) w czwartek na długiej przerwie do świetlicy szkolnej. Zapraszam wszystkich do sprawdzenia swojej wiedzy w quizie dotyczącym wiadomości z geografii, kultury, astronomii, muzyki, sportu, motoryzacji oraz literatury i sztuki krajów niemieckojęzycznych. Zachęcamy do poćwiczenia i powtórzenia zasad związanych z rodzajnikiem określonym i nauki w formie zabawy Mistrz rodzajnika.

Data wpisu: 06.03.2014
Aktualności język angielski Od Pani Profesor oraz uczniów klasy If otrzymałem "sympatyczny plik ze słówkami z podręcznika New Matura success pre-intermediate" - Rozdział 6 Słówka tematycznie nawiązują do żywienia. Jedzenie i picie, potrawy i napoje w sumie lista około 210 słówek. Jak zwykle można uczyć się tego zakresu słownictwa w tabeli ukrywając dowolną część słownictwa lub język, można też zrobić sobie losowy test i uczyć się oraz doskonalić słownictwo dopasowując znaczenie losowych słówek lub wpisując ich znaczenie. Życzę przyjemnej nauki. Dziękuję za współpracę i zapraszam ponownie.

Data wpisu: 26.02.2014
Aktualności język niemiecki Welttour 1 - Rozdział 6 - słówka - to link, pod którym znajdziecie listę słówek i z działu Gesundheitswelt - Świat zdrowia, przygotowaną przez Karola. Powtórzycie i nauczycie się części ciała, dolegliwości i słownictwa potrzebnego w czasie wizyty w gabinecie lekarskim. Jak zwykle szukajcie linków do dodatkowych ćwiczeń i przetestujcie swoją wiedzę przygotowując się do testu.

Data wpisu:24.02.2014
Aktualności język niemiecki 11. marca o godzinie 8.00 w sali 47 odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Konkurs ten składał się będzie z dwóch dyscyplin: Quiz Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych oraz Mistrz rodzajnika. Do udziału w konkursie zapraszam wszystkich chętnych uczniów w ZSnr1 im. KEN. Przykładowe quizy oraz mistrz rodzajnika z poprzednich lat możecie zobaczyć w zakładce Quizy. Konkurs obejmuje wiedzę ogólną głównie na temat Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Pytania dotyczą historii, geografii, polityki oraz realioznawstwa obszaru niemieckojęzycznego. W celu przygotowania się do konkursu polecam strony Wikipedii, Deutsche Welle , Spiegel, Goethe Institut itp. Warto też śledzić wiadomości telewizyjne i prasowe na temat Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do Pana Piotra Wójsa lub do nauczycieli języka niemieckiego.

Data wpisu:23.02.2014
Aktualności język niemiecki Rozdział 7 Przygotowując się do sprawdzianu wiadomości z rozdziału 7 podręcznika "Welttour 2" zainteresują was ćwiczenia na czas przyszły Futur I - odmianę czasownika werden, dopasowywanie zwrotów, przyimki i zwroty przyimkowe z celownikiem - Dativ, oraz układanie pytań do wyróżnionych części zdania.

Data wpisu: 15.01.2014
Aktualności język angielski W zakładce z przydatnymi zwrotami znajdziecie kolejne tabele przygotowanye przez Łukasza. Tym razem jest to Reklamacja - Reklamowanie towarów i usług oraz wyrażanie niezadowolenia w rozmowie z pracownikiem firmy usługowej.

Data wpisu:14.01.2014
Aktualności język niemiecki Rozdział 6 W ramach przygotowania do sprawdzianu wiadomości z rozdziału 6 podręcznika "Welttour 2" proponujemy ćwiczenia na zaimki pytające, stopniowanie przymiotników, układanie zdań z tłumaczeniem oraz dyscypliny sportowe. Ćwiczeń do rozdziału pątego szykajcie w zakładce "Weltour II" w dziale z językiem niemieckim.

Data wpisu:13.01.2014
Aktualności język niemiecki Rozdział 5 Ćwiczenia powtórzeniowe do rozdziału piątego podręcznika Welttour 1. Zestaw obejmuje test wyboru, uzupełnianie dialogu odpowiednimi formami czasownika i słownictwem, przymiotniki układanie zdań z tłumaczeniem oraz wyszukiwanie produktów spożywczych i napojów w stosie liter - gra.

Data wpisu: 05.01.2014
Aktualności Merula W galerii przedstawiamy naszego nowego psa. Figa zajęła miejsce swojej poprzedniczki, która udała się do krainy wiecznych łowów (niestety takie jest psie życie).

Data wpisu: 31.12.2013
Aktualności Merula Wszystkim gościom serwisu Merula życzymy Szczęśliwego Nowego Roku, spełnienia marzeń i sukcesów w nauce języków obcych. Niech ten rok będzie lepszy niż stary!

Data wpisu: 10.12.2013
Aktualności Merula Zapraszamy do zapoznania sie z aktualnymi ofertami książkowymi. W księgarni. Zbliża się okres prezentów pod choinkę, a książka zawsze jest lubianym prezentem. Warto kupić sobie też coś do poczytania. Oferta jest naprawdę szeroka i wielotematyczna. Każdy znajdzie coś dla siebie. Niekoniecznie musi być to podręcznik czy słownik do nauki języków obcych. Jeśli jeszcze tego nie próbowaliście, przeczytajcie książkę w języku obcym. Jest to doskonały sposób uczenia się języków obcych oraz powtarzania. Jeśli nie pielęgnujemy umiejętności posługiwania się językiem obcym, niestety szybko tę umiejętność tracimy.

Data wpisu:11.12.2013
Aktualności język niemiecki Welttour 3 - Rozdział 2 - ćwiczenia. Ćwiczenia na drugi przypadek rzeczownika (Genitiv - dopełniacz) oraz stronę bierną w czasie teraźniejszym "Präsens" i w czasie przeszłym "Präteritum". Ponadto ćwiczenie na odmianę przymiotnika do rozdziału trzeciego Welttour 3 - Rozdział 3 .

Data wpisu:02.12.2013
Aktualności język niemiecki Welttour 2 - Rozdział 3 - ćwiczenia. Kilka zadań z zakresu składni. Zastosowanie właściwego szyku w zdaniu ze spójnikami wymagającymi szyku prostego, przestawnego lub końcowego oraz wyrażenia przymiotnikowe (3 ćwiczenia).

Data wpisu: 20.11.2013
Aktualności język angielski W zakładce z przydatnymi zwrotami znajdziecie kolejne zwroty w tabelach przygotowanych przez Bartłomieja. Tym razem jest to Rozpoczynanie rozmowy, konwersacji i reakcje - starting a conversations and reactions - Można powtórzyć lub nauczyć się w jaki sposób rozpocząć i prowadzić rozmowę oraz reagować na wypowiedzi rozmówcy. Zwroty przydatne będą podczas matury ustnej z języka angielskiego.

Data wpisu:19.11.2013
Aktualności język niemiecki Welttour 2 - Rozdział 3 - słówka. Kolejna lista słówek o tematyce szkolnej. Najlepiej jest systematycznie powtarzać małe porcje 8-12 słówek. Systematyczna praca przynosi najlepsze efekty. W ćwiczeniach losujecie po 10 słówek do przyporządkowania i 8 słówek do wpisania ich znaczenia. W każdym rozdziale można samemu sprawdzić znajomość danego zakresu słownictwa. Należy zapoznać się z instrukcją.

Data wpisu:18.11.2013
Aktualności język niemiecki Welttour 1 - Rozdział 5 - słówka. Porcję słówek opracował dla was Kacper. Postarajcie się uczyć słownictwa systematycznie powtarzając małe porcje 8-12 słówek. Systematyczna praca przynosi najlepsze efekty. W ćwiczeniach losujecie porcje 10 słówek do przyporządkowania i 8 słówek do wpisania ich znaczenia.

Data wpisu:18.11.2013
Aktualności język niemiecki Präteritum - Imperfekt - teoria - w zakładce PODSTAWY I GRAMATYKA, w dziale język niemiecki prezentujemy najważniejsze zagadnienia teoretyczne z przykładami i ćwiczeniami dotyczące czasu przeszłego Präteritum/Imperfekt w języku niemieckim. Zachęcamy wszystkich do powtórzenia i utrwalenia wiedzy w tym zakresie.

Data wpisu:14.11.2013
Aktualności język niemiecki W zakładce PODSTAWY I GRAMATYKA, w dziale język niemiecki prezentujemy najważniejsze zagadnienia teoretyczne z przykładami i ćwiczeniami dotyczące czasownika w języku niemieckim. Pod linkiem Wszystko o czasowniku niemieckim znajdują się czasowniki regularne, czasowniki nieregularne, czasowniki modalne, czasowniki zwrotne oraz czasowniki rozdzielnie i nierozdzielnie złożone. Często istnieje konieczność powtórzenie lub przypomnienia sobie elementarnych zasad dotyczących odmiany, nieregularności i zastosowania czasownika. Wszystko znajdziecie teraz w pigułce w postaci podręcznej ściągi.

Data wpisu:13.11.2013
Aktualności język niemiecki Justyna przygotowała słówka do dwóch rozdziałów podręcznika Welttur 3 - rozdział 3 - Kultura - rozdział poświęcony kulturze oraz Welttur 3 - rozdział 5 - Nasza planeta - rozdział tematycznie powiązany z ochroną środowiska i związanymi z tym problemami na naszej planecie.

Data wpisu: 12.11.2013
Aktualności język angielski W zakładce z przydatnymi zwrotami znajdziecie kolejne dwa linki do tabeli przygotowanych przez Dawida. Tym razem są to zwroty Zastanawianie się - co powiedzieć oraz Reakcja na opowiadanie. Prezentowane zwroty pozwolą wam zyskać na czasie, gdy jest to konieczne i chcecie krótko zastanowić się nad udzieleniem odpowiedzi np. podczas egzaminu maturalnego lub zareagować na zasłyszaną historię czy opowiadanie.

Data wpisu: 12.11.2013
Aktualności język niemiecki Można już ćwiczyć Słówka - Rozdział 4 - Welttour 1 , które zostały przygotowane przez Karolinę. Przygotujcie się do kartkówki z tego zakresu słownictwa korzystając również z interaktywnych ćwiczeń na dopasowanie i wpisywanie znaczenia słownictwa.

Data wpisu: 10.11.2013
Aktualności Merula Aby ułatwić poruszanie się po stronach serwisu Merula została przebudowana Galeria. Teraz możliwe jest przeglądanie zdjęć w odrębnych kategoriach na stronie głównej, jak i pojedynczo w zależności od zainteresowań. Do wyboru pozostaje pięć tematycznych zbiorów zdjęć: ptaki, krajobrazy, rośliny, zwierzęta oraz świat podwodny. Do każdego zbioru można dotrzeć z poziomu menu głównego, gdzie znajdują się linki. Zapraszamy do oglądania i komentowania fotografii.

Data wpisu: 08.11.2013
Aktualności język angielski Plany i sugestie - Tabelę zwrotów z tłumaczeniem przygotował dla was Dawid. Zwroty możecie wykorzystać na ustnym egzaminie maturalnym podczas rozmowy z odgrywaniem roli - pierwsze zadanie egzaminacyjne.

Data wpisu: 08.11.2013
Aktualności język niemiecki Można już ćwiczyć Słówka - Rozdział 5 - Welttour 2. Jak zwykle lista słówek przedstawiana jest w tabeli, którą można sobie sortować klikając w nagłówek, wybierać dowolne partie słownictwa i oczywiście korzystać dodatkowych ćwiczeń na dopasowanie znaczenia słownictwa lub wpisywanie.

Data wpisu: 30.10.2013
Aktualności język angielski Relacjonowanie - Narrative - Listę zwrotów przydatnych do opowiadania, relacjonowania wydarzeń z przeszłości zebrał dla was Grzegorz. Znajomość tych wyrażeń możecie później wykorzystać podczas matury ustnej z języka angielskiego.

Data wpisu: 23.10.2013
Aktualności język niemiecki W zakładce "Podstawy gramatyka" w części serwisu poświęconej nauce języka niemieckiego znajdziecie link do teorii z przykładami w temacie Odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym. Jako przygotowanie do sprawdzianu z drugiego rozdziału podręcznika Welttour 2 przejrzyjcie ćwiczenia na odmianę przymiotnika, zaimki pytające oraz antonimy.

Data wpisu: 23.10.2013
Aktualności język angielski Zwiedzanie miasta - Listę zwrotów przydatnych podczas zwiedzania miasta przygotowali Jakub i Piotr. Zwroty zebrano w przejrzystej tabeli dostępnej pod linkiem w zakładce "Przydatne zwroty do matury i nie tylko" w dziale "Język angielski".

Data wpisu: 21.10.2013
Aktualności język angielski U lekarza - Karol uzupełnił angielskie zwroty na okoliczność wizyty lekarskiej o opisywanie objawów chorobowych. Opracował także odpowiedzi na okoliczność rozmowy kwalifikacyjnej Job interview - Answers.

Data wpisu: 21.10.2013
Aktualności język niemiecki Amadeusz ubiegł wszystkich i przygotował drugi rozdział słówek do podręcznika Welttour 2. Jak zwykle lista słówek przedstawiana jest w tabeli, którą można sobie sortować klikając w nagłówek, wybierać dowolne partie słownictwa i oczywiście korzystać dodatkowych ćwiczeń na dopasowanie znaczenia słownictwa lub wpisywanie. Wszystkich, którzy nie próbowali tego sposobu nauki zachęcam do testowania. Efekt zapewniony.

Data wpisu: 18.10.2013
Aktualności język niemiecki Welttur 2 - rozdział 5 - Tym linkiem powinni zainteresować się wszyscy przygotowujący się do sprawdzianu z rozdziału piątego drugiej części podręcznika Welttour (w szczególności klasa 2g). W zestawie ćwiczenia na czas przeszły Perfekt, zwroty frazeologiczne oraz tekst z lukami i tłumaczenie zdań.

Data wpisu: 16.10.2013
Aktualności język angielski U lekarza - Angielskie zwroty na okoliczność wizyty lekarskiej przygotował w formie tabelki Robert. W zestawie znajdziecie pytania i porady lekarskie. Natomiast Maciej zestawił dla was zawsze aktualne i potrzebne (przykładowo na maturze ustnej) zwroty na Opis obrazka, zdjęcia, ilustracji w języku angielskim.

Data wpisu: 15.10.2013
Aktualności język angielski Rozmowy o przeszłości - Talking about the past - Kolejna porcja zwrotów dostępna dzięki Wojtkowi w zakładce "Przydatne zwroty do matury i nie tylko". Listę możecie wykorzystać w szczególności opisując swoje aktywności w czasie weekendu.

Data wpisu: 15.10.2013
Aktualności język niemiecki Welttur 3 - rozdział 2 - słówka - Przygotowana przez Justynę lista słówek z ćwiczeniami na dobieranie i wpisywania znaczenia losowo wybranych wyrazów pomoże wam się przygotować do testu z tego zakresu słownictwa. Tematycznie słownictwo w tym rozdziale związane jest ze świętami - (Feste). Linku do tego tych ćwiczeń szukajcie w zakładce "Welttour 3" w dziale z językiem niemieckim.

Data wpisu: 14.10.2013
Aktualności Merula W galerii zamieszczamy jako wspomnienie z wakacji kolejną kategorię i katalog zdjęć. Zapraszamy do obejrzenia świata podwodnego. Rybki, sympatyczne i towarzyskie ośmiornice, jeżowce, strzykwy, olbrzymie muszle i inne ciekawostki podwodne. Zdjęcia przybliżają urok podwodnej flory i fauny. Fotografie wykonywaliśmy do głębokości około 10 metrów nurkując tylko z wyposażeniem do snorkelingu. Ten rodzaj nurkowania jest chyba najlepszym i najtańszym sposobem podejrzenia, co w wodzie piszczy. Zapraszamy.

Data wpisu: 11.10.2013
Aktualności język niemiecki Welttur 3 - rozdział 1 - ćwiczenia - Zestaw ćwiczeń powtórzeniowych i utrwalających wiedzę przed sprawdzianem z pierwszego rozdziału podręcznika Welttour 3. Zestaw obejmuje ćwicznia na zwroty związane z edukacją, konstrukcję bezokolicznikową z "zu" i bez "zu", ćwiczenia na dopasowanie, dobieranie, słowotwórstwo - czasowniki i przymiotniki odrzeczownikowe oraz wypełnianie luk w tekście.

Data wpisu: 09.10.2013
Aktualności język angielski Rośnie nasz bank użytecznych zwrotów dzięki Łukaszowi, który wzbogacił zbiór o tabelę na Wyrażanie entuzjazmu - Expressing enthusiasm . - Oczywiście w tabeli znajdą się również gotowe zwroty, gdy chcemy wyrazić brak zainteresowania dla jakiegoś pomysłu, idei czy też działania. Zapraszamy do działu Język angielski --> Przydatne zwroty do matury ustnej i nie tylko.

Aktualności Merula Więcej wpisów znajdziesz w ARCHIWUM.

GRY I ZABAWY Nowość

W tej zakładce proponujemy gry i zabawy językowe dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy. Na początek zabawa na Święta Wielkanocne - Frohe Ostern! Osternbilder

Mój pokój - dopasuj podpisy przedmiotów i w drugim ćwiczeniu sprawdzisz czy umiesz te słówka napisać Mój pokój - napisz

Kolory - czy znasz te podstawowe po niemiecku? Sprawdź się.

Dni tygodnia - Poszukaj, dopasuj i wpisz dni tygodnia w języku niemiecku. (3 ćwiczenia).

Lato - Przedmioty kojarzące się z plażą, latem i wypoczynkiem. W sam raz na wakacje.

Weihnachten in den Bildern Nowość - dopasuj słówka do odpowiednich osób i przedmiotów na świątecznym obrazku (4 ćwiczenia)

Zima - der Winter Nowość - dopasuj słówka do przedmiotów lub wpisz ich nazwy na obrazku (2 ćwiczenia)


GIMNAZJUM Nowość

Nota techniczna

Aby móc korzystać z serwisu konieczne jest odblokowanie JAVA SCRYPTu w używanej przeglądarce . Bez tego nie będą działać poprawnie ćwiczenia, których interaktywność wykorzystuje techniczne możliwości tego języka programowania.
Zachęcamy do używania alternatywnych przeglądarek jak Opera, Chrom lub Firefox aby w pełni skorzystać z serwisu. Starsze wersje przeglądarki INTERNET EXPLORER nie obsługują poprawnie niektórych funkcji. Aktualizuj tę przeglądarkę internetową, jeśli chcesz korzystać za jej pomocą z naszej strony by nie czuć się sfrustrowanym i zażenowanym.
Prosimy również o zgłaszanie wszystkich znalezionych błędów, uwag lub pomysłów pod adres Merula . Z góry dziękujemy. Życzymy miłej nauki i zabawy!!!
Jeśli podoba ci się nasza strona i uważasz, że jest wartościowa, poleć ją wśród swoich znajomych w portalach społecznościowych.



Z serwisu mogą korzystać wszyscy bezpłatnie. W dowód wdzięczności dla autorów serwisu możesz obejrzeć reklamy, pozostawić miłe słowo w księdze gości lub zrobić zakupy w księgarni internetowej Selkar. Dziękujemy.


Aby wpisać znaki nie występujące w polskim układzie klawiatury PRZYTRZYMAJ (lewy) ALT i wpisz NUMER korzystając z klawiatury numerycznej.
Ä = 0196  , ä = 0228   Ö = 0214  , ö = 0246   Ü = 0220   ü = 0252  ß = 0223




Napisz do nas


AntiBot 
 

Słownik PL <-> DE

 

Losowe słówko  


Reklama



 

Data

 

Księgarnia


Wydawnictwo Nowa Era

Welttour 2 LO. Podręcznik z ćwiczeniami. Język niemiecki (2012)

../niemiecki/Schritte international_3

Welttour – to nowoczesna seria: * przewidziana na dwie lub trzy godziny tygodniowo przygotowująca do matury na poziomie podstawowym (zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi obowiązującymi od 2012 r.) umożliwiająca – dzięki materiałom dodatkowym – pracę z uczniami na różnych poziomach zaawansowania.

nasza cena:
61,50 zł
cena rynkowa: 62,00 zł
Pozostałe podręczniki Welttour

Niebisch Daniela, Penning-Hiemstra Sylvette

Schritte international 2 Podręcznik z ćwiczeniami Edycja polska

../niemiecki/Schritte international_3

Schritte jest kursem przeznaczonym dla osób bez znajomości języka niemieckiego, porusza tematy dnia codziennego, życia rodzinnego i pracy zawodowej. Jest doskonałym podręcznikiem m.in. dla osób, które planują studiować lub zamieszkać w kraju niemieckojęzycznym. Kurs Schritte przygotowuje do nowych egzaminów Start Deutsch 1, Start Deutsch 2 oraz Zertifikat Deutsch.

nasza cena:
32,50 zł
cena rynkowa: 39,00 zł

Stanisław Bęza

Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego

Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego

Niniejsza publikacja to poszerzone wydanie cieszącego się dużą popularnością Nowego repetytorium z gramatyki języka niemieckiego. Zwiększono liczbę ćwiczeń dotyczących zagadnień sprawiających szczególną trudność uczącym się języka niemieckiego oraz wychodzące naprzeciw wymogom Nowej Matury, wprowadzono wiele nowych, interesujących zagadnień gramatycznych.

nasza cena:
30,00 zł

 

Reklama



 

Przysłowia




Tagi




Wakacje za ...




Odwiedzający stronę


Liczba gości:

 1